Amansız hastalığa yakalanan ve uzun süre tedavi gördükten sonra 18 Kasım 2010 yılında hayatını kaybeden AK Parti 23. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Mustafa Kuş, 13 yıldır memleketinde ve memleketi dışındaki dostları arkadaşları tarafından rahmetle anılıyor

AK Parti Harran'da Aday Çıkartırsa MHP Kazanabilir Mi? AK Parti Harran'da Aday Çıkartırsa MHP Kazanabilir Mi?

Şanlıurfa'nın Eyyübiye İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Kuş'un da babası olan merhum Mustafa Kuş, tedavisini gördüğü amansız hastalığa 18 Kasım Perşembe günü yenik düşmüştü.

Ankara Güven Hastanesinde vefat eden Merhum Kuş'un cenazesi uçakla Urfa'ya getirilmiş, birgün sonra öğlen namazına müteakiben kılınan cenaze namazıyla toprağa verilmişti.

 Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, yaptığı paylaşımda "Mekânın Cennet Olsun İnşallah..." dedi.

AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri başta olmak üzere çok sayıda siyasetçi, iş insanı merhum Mustfa Kuş'un vefatının 13. yılında sosyal medya hesaplarından taziye mesajları paylaştılar.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu yaptığı paylaşımda "23. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekilimiz Mustafa Kuş'u vefatının sene-i devriyesinde rahmetle anıyorum."ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa'da 1949 yılında dünyaya gelen Mustafa Kuş, evli ve 7 çocuk babasıydı. Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesinde bulunan ve sayısı 10 bini aşan Ubadi aşiretinin ileri gelenlerinden olan Mustafa Kuş, hayırsever kişiliği ile vefatının üzerinden 13 geçmesine rağmen halen toplum bir çok kesimi tarafından hayırla yad ediliyor.

Urfadasın haber ailesi olarak merhum milletvekili Mustafa Kuş'a vefatının 13. yıl dönümünde  bir kez daha Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.