UEFA Yönetim Kurulu Üyesi ve TFF Eski Başkanı Servet Yardımcı, Serdar Tatlı iddialarına cevap veren TFF'ye tepki gösterdi.

Servet Yardımcı, son günlerde yaşanan mektup tartışmasıyla ilgili "Anılan dönemlerde bana, hakem ve diğer görevlilerle ilgili resmi olmayan yoldan bir bilgi notu verildiği ifade edilip, duyarsız kaldığım iması yapılmaktadır. Halbuki statü değişikliği dahil atılan adımlar ve alınan kararlar ortadadır.

Şanlıurfaspor Bandırma Karşısında Galibiyet Hasretine Son Vardi Maçı 1-0 Kazandı Şanlıurfaspor Bandırma Karşısında Galibiyet Hasretine Son Vardi Maçı 1-0 Kazandı

Serdar Tatlı'nın tarafıma yolladığı mektuba farklı anlamlar yüklenmeye çalışılması da çok düşündürücü."dedi.

NE OLMUŞTU?

TFF, geçtiğimiz günlerde yaptığı yazılı açıklamada eski MHK Başkanı Şanlıurfalı Serdar Tatlı'nın TFF Başkanlığı görevini yürüten Servet Yardımcı'ya gönderdiği mektup hakkında açıklama yapmıştı. 

TFF'nin açıklamasında şu ifadelere yer verilmişti:

''2021 yılında MHK Başkanlığından istifa eden Serdar Tatlı tarafından Nisan-Haziran 2022 tarihleri arasında TFF Başkanlığı görevini yürüten Servet Yardımcı'ya hitaben, dönemin Genel Sekreteri Kadir Kardaş'a kişiye özel bir mektup verdiği teyid edilmiştir. Kadir Kardaş mektubun; Servet Yardımcı ismine özel olarak kapalı zarf içerisinde bırakılması sebebi ile zarfı açmadan ve TFF kayıtlarına almadan doğrudan Servet Yardımcı'ya ilettiğini beyan etmiştir. Servet Yardımcı'ya mektubun içeriği sorulmuş, şu ana kadar herhangi bir açıklama alınamamıştır.''