Şanlıurfalı İş insanı Yusuf Can Güçtekin ABD'de izlenme rekorları kıran Master Cheff yarışmasının ünlü jürilerine Türk mutfağını anlattı.

Yeni sezonunda dünyanın farklı ülkelerinden ve farklı kültürlerinden konseptler hazırlayan program yapımcıları Türk mutfağı için aynı zamanda ünlü bir şef olan Şanlıurfalı Yusuf Can Güçtekin'den destek aldı.

Yusuf Can Güçtekin; " Son yıllarda bir çok AVM'de Türk mutfağı ve kebapçı görmekten çok mutluyum. Dünya'nın dört bir yanında Türk mutfağı konuşulurken mütevazı olmanın bir anlamı yok" dedi.

Markasının bir çok şubesi olduğu bilinen Yusuf Can Güçtekin, yaptığı sosyal sorumluluk projeleriyle de bilinmekte. Yaptığı sosyal sorumluluk projelerini dile getirmek istemeyen başarılı iş insanı Güçtekin; "Bu tarz şeyler konuşulmamalı, iyilik bulaşıcı olmalı, iyiliği paylaşmak görgüsüzlük ve mutsuzluk vericidir. Yakışıksız bir durum olur, çoğu zaman dijital medyalarda maalesef karşımıza çıkıyor. İyilik anlatılmaz" ifadelerini kullandı.

YUSUF CAN GÜÇTEKİN KİMDİR?

Gözden kaçırmayın

Şanlıurfa OSB’de Üretim Çeşitliliği Artıyor Şanlıurfa OSB’de Üretim Çeşitliliği Artıyor

Yusuf Can Güçtekin 1989 yılında Şanlıurfa'da dünyaya geldi. Güçtekin, küçükken mutfak ve restoran alanına ilgi duydu. Zaman içerisinde bu ilgisinin üzerine düştü ve Türkiye genelinde adından söz ettirmeyi başardı. Şimdilerde birçok şubesi olan markasını genişletmeye devam eden Güçtekin Avrupa'daki birçok ünlü şefe Türk mutfağını ve kültürünü anlatıyor.