Birçok vatandaşın, Urfa Milletvekillerini tanımadığı ortaya çıktı.  Bazı vatandaşlar ise sadece 2-3 milletvekilinin ismini sayabilmesi dikkat çekti.

‘’ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE MİLLETVEKİLİ MEHMET KASIM GÜLPINAR OLABİLİR’’

Şanlıurfalı Fevzi Kılıç meclisteki Urfa milletvekillerini tanıdığını belirtirken sadece Mehmet Kasım Gülpınar ile Ahmet Eşref Fakıbaba’nın ismini sayabildi. Gerisini getiremedi.

Adalet Nöbeti İle Dikkati Çekti, HDP’den Milletvekili Aday Adayı Oldu Adalet Nöbeti İle Dikkati Çekti, HDP’den Milletvekili Aday Adayı Oldu

Mecliste 12 Şanlıurfalı Milletvekili olduğunu belirten Fevzi Kılıç:’’ Milletvekillerimizin mecliste konuştuklarına fazla şahit olmadım. Herhalde alt komisyonlarda falan Urfa’ya dair sorunları gündeme getiriyorlardır. Gülpınar’ın biraz daha iyi çalıştığını ve atik olduğunu düşünüyorum. Mecliste fazla konuştuğunu görmedim ama alt komisyonlarda daha iyi çalıştığını biliyorum’’ dedi.

‘’MİLLETVEKİLLERİ SADECE CEPLERİNİ DÜŞÜNÜYORLAR MİLLETİ DÜŞÜNMÜYORLAR’’

Şanlıurfa’nın 14 Milletvekili olduğunu belirten ancak ismini vermek istemeyen vatandaş, Urfadasın mikrofonuna  ’’Çünkü kendilerini görmüyoruz. Milletvekillerini takip ediyoruz ama göremiyoruz. İşleri düştü mü geliyorlar ama işi düşmedi mi göremiyoruz. Milletvekilleri sadece ceplerini düşünüyorlar. Milleti düşünmüyorlar. Ayrıca Zemzem Gülender Açanal ise millete hakaret etmişti. Önümüzdeki seçimlerde hiçbirini görmek istemiyorum. “ifadelerini kullandı.

‘’MİLLETVEKİLİ OLARAK SADECE ÜÇ KİŞİYİ TANIYORUM’’

Demir Kırgın da  ’’Milletvekillerinin ise herhangi bir fonksiyonu yok. Yüz kişiye sorsak içinden ya iki kişi Milletvekillerini tanır ya da tanımaz. Belediye Başkanlarımızda aynı şekilde herhangi bir çalışmaları yok.  Sadece orada oturuyorlar. Ne millete nede partilere faydaları var. Milletvekili olarak sadece üç kişiyi tanıyorum; Mehmet Ali Cevheri, Mehmet Kasım Gülpınar, Halil Özcan ben sadece bunları biliyorum.’’ Şeklinde konuştu.

‘’MİLLETVEKİLLERİNİN URFA’YA HİÇBİR FAYDASI YOK’’

Hiçbir milletvekilini tanımadığını ifade eden Bakır Güneş: ’’Milletvekillerinin hiçbir faydası Urfa’ya yok. Şimdiye kadar Milletvekillerinden fayda görmedik. Bundan sonrada göreceğimizi düşünmüyorum. Hepsi menfaat için geliyorlar’’ açıklamalarında bulundu.

(ÖZEL HABER:PAYAM KAYA)