Vatandaşların bir kısmı Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün çalışmalarını başarılı bulurken bir kısmı ise Başkan Beyazgül’ün hiçbir çalışma yapmadığını ve halkın sorunlarıyla ilgilenmediğini söyledi.

‘’ZEYNEL BAŞKANDA KENDİ GÜCÜNE GÖRE ÇALIŞIYOR’’

"Çalışmalarından memnunuz en azından iyi niyetli bir insan" açıklamalarında bulunan Mehmet Kılıç: ’’ Halk olarak herkes kendi başkanından hizmet bekler tabiki. Zeynel Başkanda kendi gücüne göre çalışıyor ama tabi beş parmak bir değil. Her ilin Belediye Başkanı aynı değil tabiki ama kim çalışıyor ise hangi Belediye Başkanı çalışıyorsa halk hangi başkandan memnun ise bizim başkanımızda bakacak, gezecek, görecek memleketime daha neler yapabilirim. Bizi hangi iller geçmiş hangi illerde istihdam artmış bunlara bakmak lazım. Biraz atılgan olmak lazım ama Başkanımızda biraz bu eksiklik var."ifadelerini kullandı.

‘’ŞANLIURFA’DAKİ HİÇBİR BELEDİYENİN ÇALIŞMASINDAN MEMNUN DEĞİLİM’’

"Ben şimdiye kadar gelen bütün Belediye Başkanlarından şikâyetçiyim"diyen Bedir Akbaş:’’ Hiçbiri kendi işini düzgün yapmıyor.  Zeynel Başkanın sadece billboardlarda astığı fotoğraflar var başka hiçbir çalışması yok. Sadece Abide Kavşağını yaptı oda diğer projeleri iptal edip onu tamamladı. Ben Belediyeden hizmet görmediğim için hiçbir hizmetini söyleyemem. Şanlıurfa’daki hiçbir Belediyenin çalışmasından memnun değilim. İlçe Belediyeleri bir tarafı yapıyor bir tarafı yapmıyor. Büyükşehir ise bazen yapıyor bazen de yapmıyor.’’ değerlendirmesinde bulundu.

‘’MİLLET AYA ÇIKIYOR BİZ DAHA SOBALI EVDE ISINMAYA ÇALIŞIYORUZ’’

"Belediyemiz orta şekerli" ifadelerine yer veren İbrahim Halil Gökhan: ‘’ Kendim oturduğum mahalle için söyleyeyim. Bizim mahallede bir PTT şubesi yok. Taziye evi yok. Güzel bir parkımız yok. Doğalgazımız yok. Köylere doğalgaz gidiyor ama biz merkezde Urfa’nın en güzel yerinde oturuyoruz ama doğalgazımız yok. 21.yüzyılda yaşıyoruz artık. Ben doğalgaz istiyorum. Millet aya çıkıyor biz daha sobalı evde ısınmaya çalışıyoruz. Elimizi ısıtıyoruz sırtımız donuyor.’’ dedi.

‘’BELEDİYELER BİZE BALIK VERMESİNLER BALIK TUTMAYI ÖĞRETSİNLER’’

"Belediyenin çalışmalarından memnun değilim." diyen Mehmet Çelik: ‘’Bir sürü tarım arazilerimiz çarçur ediliyor. Hani Urfa’ya hizmet ettik diyorlar ya hiçbir hizmet yok. Sattıkları şeylerle yaptıkları işleri bir kıyaslasınlar bakalım Urfa’ya ne yapmışlar. Belediyeler bize balık vermesinler balık tutmayı öğretsinler. İnsanlar sokaklarda işsiz dolaşıyor. Hangisinin cebinde para var, hangisinin işi düzgün. Bunlar artık milli cep görüşüne girdiler’’ yorumlarında bulundu.

(ÖZEL HABER:PAYAM KAYA)