Şanlıurfa'da muhtarlıkların kaldırılması çağrısı yapıldı Tam da muhtarların maaşlarının 4250 TL olmasının ardından gelen çağrı dikkat çekti.

Gözden kaçırmayın

İbrahim Yıldız, Tanal’ı Meclisteki Odasına Çaya Davet Etti İbrahim Yıldız, Tanal’ı Meclisteki Odasına Çaya Davet Etti

Şanlıurfa’da muhtarlık seçimlerinde yaşanan kavgalar hatırlatılarak günümüz şartlarında muhtarlığın temsili bir makamdan öte hiç bir vasfı olmadığı dile getirildi ve kaldırılmasının uygun olacağı görüşü savunuldu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin  2019 yılında yaptığı açıklamada muhtarlıklar kaldırılsın önerisi Şanlıurfa’da yeniden gündeme geldi.

 Vatandaşların muhtarlıklarda hiçbir işinin olmadığı muhtarlıklardaki işlemlerinin hepsinin e devletten karşılandığı vurgulandı.
Şanlıurfa’da sosyal medya hesaplarında bugün gündeme gelen “Muhtarlıklar Kaldırılsın” çıkışında MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin 2019 yerel seçimlerine giderken muhtarlıklarla ilgili sözleri de anımsatıldı.

Muhtarlıkların ülke ekonomisine ayda trilyonlarca yük olduğunu sosyal medya hesabında paylaşan Halil Zıt “Bu külfetin yanı sıra seçim vakitleri fitne ölümle sonuçlanan olaylara sebebiyet vermektedir. Sayın Devlet Bahçeli'nin muhtarlıkların kaldırılması teklifi eski bir teklif olmasına rağmen çok isabetli ve yerinde bir tekliftir umarım karara bağlanır.”ifadelerini kullandı.