İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu'na Erzurum mitinginde yapılan taşlı saldırıya birçok siyasetçi tepki gösterdi.

Kendisi de Erzurumlu olan Gelecek Partisi İçişleri Politikaları Başkanı İzzettin Küçük sosyal medya hesabından gösterdiği tepkide “Bir Erzurumlu olarak bu gün Erzurum’da meydana gelen hadiselerden dolayı üzgünüm. Olaylara sebebiyet veren ve gerekli önlemleri almayan başta Mehmet Sekmen olmak üzere tüm yetkilileri kınıyorum. ”dedi.

NE OLMUŞTU?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu öğle saatlerinde attığı bir tweette, Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından mitinglerine 'engel olunmaya çalışıldığını" söylemişti. İmamoğlu, “Erzurumlu hemşehrilerimle saat 18.00’deki buluşmamıza engel olunmaya çalışılıyor. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen bu nezaketsizliğin kara lekesini ömrünün sonuna kadar taşıyacaksın” demişti.

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu da yine Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "Erzurum’un AK Partili Belediye Başkanı'nın yaptığını gördünüz. Biz bu eşiği aşmak zorundayız gençler. Evladım Ekrem Başkan'ı bununla durduramazlar, ona bunlar vız gelir tırıs gider” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Görünmez Kaza! Az Kalsın Canından Oluyordu! Görünmez Kaza! Az Kalsın Canından Oluyordu!

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise "Cumhuriyet Halk Partisi, İl Seçim Kurulu tarafından belirlenen miting alanını dolduramayacağını anladığından sağı solu karalayarak 'Miting yapmamıza izin verilmiyor' imajını oluşturmaktadır. Miting alanı müsaittir ve ilgili makamlardan izin alınarak isteyen parti miting yapabilir. Talep edilen yer, miting alanı değildir. CHP, konuyu sabote etmektedir" demişti.

İBB Halk Ekmek Başkan Vekili Özgen Nama, Twitter'da bazı görüntüleri paylaşırken, "HÜDA PAR’lı ve MHP’li bir grubun saldırısı ve tacizi ile karşı karşıyayız" demişti. Polisin provokasyona yol açan kişilere engel olmadığı belirtilmişti.