Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 4.Kat Göbeklitepe Toplantı Salonunda imzalanan protokolde ilimizin İhracat İşlemlerindeki Potansiyelinin arttırılması için Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ile Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu arasında protokol imzalandı.

Büyükşehir, Park ve Bahçeleri Yaza Hazır Hale Getiriyor Büyükşehir, Park ve Bahçeleri Yaza Hazır Hale Getiriyor

İmzalanan protokolde, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Dr. Hülya Erarslan, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Taş, Yönetim Kurulu ve  Meclis Üyeleri ile Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Akademik Danışmanı Ömer Faruk Demirkol yer aldı. 

Şanlıurfa'nın ihracat potansiyelini artırmak için üniversite-sanayi işbirliğinin ne kadar önemli olduğunu vurgulayan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim İki kurum arasında imzalanan protokolün, Şanlıurfa'nın ekonomik kalkınması için kritik bir adım olduğuna dikkat çekerek, Bu iş birliğinin, üniversitenin akademik bilgi ve sanayinin pratik deneyimini bir araya getirerek, yerel işletmelerin rekabet gücünü artıracağına ve böylelikle ihracat performansını iyileştireceğine değindi.


 

Editör: Urfadasin Haber