Şanlıurfa’da 22 yıl önce YİMPAŞ olarak açılan daha sonra ortaklarından İmam Aslan’ın devralıp Abide Park adıyla işlettiği ve uzun bir süredir Canpolatların hizmet verdiği AVM kapandı.

Abide Kavşağında 2000 yılında 35 Milyon dolarlık bir yatırım olan AVM, Şanlıurfa’ya önemli bir ekonomik canlılık getirmişti. 
Toplam 4 katlı olan AVM’de, Şanlıurfalılara gıdadan mobilyaya, beyaz eşyadan giyime her çeşit alış-veriş imkanı sunulmuştu. AVM’de ayrıca fastfood, kafeterya ve kadınlar için güzellik salonları yer alıyordu. 

CANPOLATLAR

İŞTE KAPANIŞA GİDEN SÜRECİN KİLOMETRE TAŞLARI

Şanlıurfalıların AVM ile tanıştığı, yürüyen merdivenlerine ilk yıllarda binenlerin bile zorlandığı alışveriş merkezinin, Yimpaş’ın top atmasıyla hikayesi bambaşka yol izledi. AVM’nin arsası kendisine ait olduğu için Yimpaş ile hisse ortaklığı bulunan merhum İmam Aslan, holding iflas edince hissesini 45 bin metrekarelik 4 katlı AVM’yi kendisi devraldı.

Araç Sürücülerine Büyük Müjde Gece 24.00’dan Geçerli Araç Sürücülerine Büyük Müjde Gece 24.00’dan Geçerli

Oğlu Çetin Aslan ile AVM’yi Abide Park ismiyle işleten İmam Aslan,  vefat edince Şanlıurfa’nın ilk AVM’si çök fazla dayanamadı. AVM’de sırasıyla mobilyaya, beyaz eşya, giyim, fastfood, kafeterya, güzellik salonu kapandı. AVM’nin 4 katından sadece 1 katı kaldı ve sadace gıda üzerine alışveriş imkanı sundu.

AVM!NİN OTELLE BİRLİKTE  HASTANE OLACAĞI KONUŞULUYOR

Çetin Aslan, babasının vefatından 1-2 yıl sonra AVM’yi Canpolatlara kiraya verdi. Canpolatların yaklaşık 5 yıldır işlettiği AVM geçtiğimiz ay kapandı. Böylece Şanlıurfa’nın ilk AVM’si kapanarak hemen Yanındaki Otel ile birleştirildi. AVM’nin yeri ve Otelin hastaneye dönüştürüleceği konuşuluyor.