Şanlıurfa’da çocukluktan at sevgisi besleyen ilk ve tek kadın at binme Antrenörü Berivan Aslantaş, her kesimden takdir görüyor.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi kuyu başı mahallesinde at çiftliğinde At binme antrenörlük mesleğinde 2. Yılını dolduran Berivan Aslantaş atlara olan ilgimle başladı. Sonra bunu daha profesyonel boyuta taşımak istedim, kadınların önünü açmak istedim, kadınlara fırsat verilirse her şeyin üstesinden gelebileceklerini göstermek istedim. Gören herkes çok şaşıyor ve takdir ediyorlar dedi.

TAKDİR ETMEKLE BİRLİKTE ŞAŞIRIYORLAR

Antrenör: “Berivan Aslantaş: “2 yıldır ben bu işle uğraşıyorum, atlara olan ilgimden çocukluğumdan beri atları çok seviyorum. Atlarla içli dışlıyımdır atlara olan sevgimden gelişti benim bu isteğim. İşi profesyonel boyuta taşımış oldu, bu sayede kadınların önünü açtık bir nevi bu konuda kötü bir algı oluşmuyor takdire şayan bir algı ve ilgi oluşuyor kadınlarımızda yapmak öğrenmek istiyorlar. Tabii şaşıran çok oluyor takdir etmekle birlikte şaşırıyorlar. Nasıl oldu nasıl yaptınız? Çok da zor bir şey değil aslında erkeklerin yapabildiği gibi kadınlarında yapabilme kapasiteleri var yoğun ilgi var” diye konuştu.

Yellehçi Vaazı Sonrası TV Programı İptal Edildi Yellehçi Vaazı Sonrası TV Programı İptal Edildi

KADIN ANTRENÖR YANINDA DAHA RAHATIM

At binmeyi öğrenen kursiyer Hacer Ekin: “Daha önce küçüklüğümden beri atlara karşı ayrı bir merakım vardı ama korkumu yenemiyordum. Berivan hanımın sayesinde bayan antrenör olduğu için daha rahat davranıyorum. Berivan hanımın desteği ve yardımıyla at korkumu yendim ve şuan daha rahat bine biliyorum. Her zaman olması lazım Şanlıurfa’da bir ilk olduğu için daha çok ilgimi çekti. Kadınların daha iyi işler yapabileceğini onlarında Şanlıurfa’da daha iyi yerlere gelebileceğine inanıyorum” dedi.