Açıklanan belediye başkanlık adaylığı listesine göre Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı olmak için 23 aday yarışacak.

Şanlıurfa'da en fazla aday 19 isimle Karaköprü’de, en az aday ise 9 adayla Halfeti ve Viranşehir’de bulunuyor. Şanlıurfa'nın İlçelerinde ise bağımsız 5 belediye başkan adayı bulunuyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız aday bulunmuyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayları;
1-Yeniden Refah Partisi: Mehmet Kasım Gülpınar
2-Halkların Eşitlik Ve Demokrasi Partisi: Celalettin Erkmen
3-Ak Parti: Zeynel Abidin Beyazgül
4-İyi Parti: Sinan Çelik
5-Anavatan Partisi: Halil Güneş
6-Demokratik Sol Parti: Metin Kaplan
7-Türkiye Komünist Partisi: Halil Çalışkan
8-Zafer Partisi: Suphi Kaya
9-Halkın Kurtuluş Partisi: Mehmet Kuşcu
10-Türkiye Komünist Hareketi: Ali Tutuş
11-Bağımsız Türkiye Partisi: Muzafer Yağmur
12-Gelecek Partisi: Ferit Çevik
13-Yeni Türkiye Partisi: Halil Akdağ
14-Cumhuriyet Halk Partisi: Mustafa koyuncu
15-Hür Dava Partisi: Emin Özaslan
16-Hak ve Özgürlükler Partisi: Ahmet Çalışkan
17-Adalet Birlik Partisi: Mehmet Ay
18-Demokrat Parti: Aabdi Yıldızsoy
19-Millet Partisi: Ömer Hurma
20-Milli Yol Partisi: Abdullah Al
21-Demokrasi ve Atılım Partisi: Hasan Kaplan
22-Saadet Partisi: Resul Bebe
23-Vatan Partisi : Mustafa Ataca 

Şanlıurfa'da ilçe ilçe belediye başkan adaylarının kesinleşen listesi şöyle;

AKÇAKALE     

Adalet ve Kalkınma Partisi:  Abdülhakim Ayhan
İYİ Parti: İbrahim Çılgı
Büyük Birlik Partisi: Ali Toktimur
Yeniden Refah Partisi: Mehmet Yalçınkaya
Bağımsız Türkiye Partisi: Ahmet Haydar Tutuş
Cumhuriyet Halk Partisi: İsa Güçlü
Hür Dava Partisi: Halil Aydın
Demokrat Parti: Abdulkadir Güngör
Demokrasi ve Atılım Partisi: İbrahim Ural
Saadet Partisi: Abdullah Direk

BİRECİK          

Adalet ve Kalkınma Partisi: Mahmut Mirkelam
İYİ Parti: Hüseyin Sirhan Gökdoğan
Büyük Birlik Partisi: Mehmet Tarakçı
Yeniden Refah Partisi: Salih Sezen
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Mehmet Begit
Bağımsız Türkiye Partisi: Osman Gerger
Cumhuriyet Halk Partisi: Süleyman Gök
Hür Dava Partisi: Murat Çimender
Adalet Birlik Partisi: Talat Demir
Millet Partisi: Mehmet Dağ
Demokrasi ve Atılım Partisi: Avni Açar
Saadet Partisi: Vahdettin Korkmaz
Bağımsız: Kemal Güneş
Bağımsız:  Muzaffer Kırğıl

BOZOVA        

Adalet ve Kalkınma Partisi: Suphi Aksoy
İYİ Parti: Şıhmüslüm Bayar
Büyük Birlik Partisi: Abdurrahman Elçi
Yeniden Refah Partisi: İbrahim Halil Akcan
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi:  Aygül Kapıkayalı
Türkiye Komünist Partisi: Mahmut Kaymaz
Bağımsız Türkiye Partisi: Ümit Opak
Cumhuriyet Halk Partisi:  Ahmet Polat
Hür Dava Partisi: Abuzer Özaydın
Saadet Partisi: İsmail Ercan

CEYLANPINAR        

Adalet ve Kalkınma Partisi: Seyyithan Atilla
İYİ Parti: Hamza Kaya
Büyük Birlik Partisi: Kerim Yaşlı
Yeniden Refah Partisi: Ali Doğan
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Uğur Kahraman
Türkiye Komünist Partisi: Seydı Binay
Zafer Partisi: Mahmut Çelik
Bağımsız Türkiye Partisi: Abıt Görür
Cumhuriyet Halk Partisi: Ahmet Çağra
Hür Dava Partisi: Adnan Sağlam
Saadet Partisi: Bahaddin Akgül

EYYÜBİYE       

Adalet ve Kalkınma Partisi: Mehmet Kuş
İyi Parti: Mehmet Hamcan
Büyük Birlik Partisi: Ahmet Tarhan
Anavatan Partisi: Abdurrahman Şakiroğlu
Yeniden Refah Partisi: Mehmet Ekinci
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Halil Akbaş
Halkın Kurtuluş Partisi:  Ali Özçelik
Bağımsız Türkiye Partisi: Muhammed Akkuş
Cumhuriyet Halk Partisi: Halil Karakeçili
Hür Dava Partisi: Ahmet İdem
Hak ve Özgürlükler Partisi: İsmail Çevik
Demokrat Parti: Mahmut Başaran
Millet Partisi: Cuma Altay
Milli Yol Partisi:  Ömer Aldağ
Türkiye İşçi Partisi: Fadıl Güçlü
Demokrasi ve Atılım Partisi: İhsan Ceylan
Saadet Partisi:  Mahmut Demir

HALFETİ         

Adalet ve Kalkınma Partisi: Şeref Albayrak
İYİ Parti: Hasan Durmaz
Büyük Birlik Partisi: Oğuz Han Çetintaş
Yeniden Refah Partisi: Nihat Arslan
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Mehmet Karayılan
Bağımsız Türkiye Partisi: Salih Kayıkçı
Cumhuriyet Halk Partisi: Adnan Bengü
Hür Dava Partisi: Sait Esen
Demokrasi ve Atılım Partisi: Suat Kart

HALİLİYE        

Adalet ve Kalkınma Partisi: Mehmet Canpolat
İYİ Parti: Ali Eroğlu
Büyük Birlik Partisi: Kadir Özsoy
Anavatan Partisi: Mehmet Güneş
Demokratik Sol Parti: İbrahim Halil Yavuz
Yeniden Refah Partisi: Vedat Doğar
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Suphi Yilancı
Zafer Partisi: Mehmet Kaya
Halkın Kurtuluş Partisi: Sercan Şener
Bağımsız Türkiye Partisi: Aygül Gören
Gelecek Partisi:  Mehmet Emin Kancur
Cumhuriyet Halk Partisi: Murat Kızılkaya
Emek Partisi: Funda Bakış
Hür Dava Partisi: Yakup Esmer
Demokrat Parti: Reyhan Akçura
Millet Partisi: Mehmet Örgen
Demokrasi ve Atılım Partisi: Hidayet Hülagü
Saadet Partisi: Osman Yıldırım

HARRAN        

Borçlu Belediyeler İçin TBMM'ye Araştırma Önergesi Sunuldu Borçlu Belediyeler İçin TBMM'ye Araştırma Önergesi Sunuldu

İYİ Parti: Süleyman Güneş
Büyük Birlik Partisi: Mehmet Özyavuz
Yeniden Refah Partisi: Hamit Özyavuz
Bağımsız Türkiye Partisi: Büşra Kayıkçı
Cumhuriyet Halk Partisi: Mehmet İngin
Hür Dava Partisi: Mustafa Kemal Binici
Demokrat Parti: Mahmut Sancar
Milliyetçi Hareket Partisi: Mahmut Özyavuz
Demokrasi ve Atılım Partisi: Ahmet Salık
Saadet Partisi: İbrahim Uğur Akdoğan
 
HİLVAN

Adalet ve Kalkınma Partisi: Aslan Ali Bayık
İYİ Parti: Aysel Pertav
Büyük Birlik Partisi: Mahmut Kılık
Yeniden Refah Partisi: Hanif Düzme
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Serhan Paydaş
Bağımsız Türkiye Partisi: Nurullah Kıran
Cumhuriyet Halk Partisi:  Mehmet Celal Avcı
Hür Dava Partisi: İmam Bazik
Demokrat Parti: Bünyamin Ökten
Saadet Partisi: Musa Sakınış
Bağımsız: Aziz Salgın

KARAKÖPRÜ

Adalet ve Kalkınma Partisi: Metin Baydilli
İYİ Parti: Murat Deniz Salıncak
Büyük Birlik Partisi: Ali Tutluoğlu
Anavatan Partisi: Abdulkadir Baş
Yeniden Refah Partisi: Nihat Çiftçi
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Rıdvan Yavuz
Zafer Partisi: Remzi Aslan
Halkın Kurtuluş Partisi: Hacı Uyar
Bağımsız Türkiye Partisi: Ayşe Aslantürk
Gelecek Partisi: Müslüm Onur Kaz
Cumhuriyet Halk Partisi: Selami Şahin
Hür Dava Partisi: İbrahim Bayram
Hak ve Özgürlükler Partisi: Kazım Burçak
Millet Partisi:  Müslüm Kaçan
Milli Yol Partisi: Mehmet Cihat Bucak
Demokrasi ve Atılım Partisi:  Hakan Gül
Saadet Partisi: Kasım Karadaş
Bağımsız: Ahmet Süzen
Bağımsız: Mehmet Şeker

SİVEREK         

Adalet ve Kalkınma Partisi: Ali Murat Bucak
İYİ Parti: Mehmet Salih Çakmak
Büyük Birlik Partisi: Nazmiye Çavcı
Yeniden Refah Partisi: Hasan İzol
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Ali Dusak
Halkın Kurtuluş Partisi: Anıl Berk Toprak
Bağımsız Türkiye Partisi: Ahmet İşkuran
Hür Dava Partisi: Abdurrahim Sımak
Demokrasi ve Atılım Partisi: Ferat Göz
Saadet Partisi: Abdullah Tüysüz

SURUÇ

Adalet ve Kalkınma Partisi: Mustafa Yüksel
İYİ Parti: Mahmut Tekin
Büyük Birlik Partisi: Ömer Yıldırım
Anavatan Partisi: Müslüm Öz
Yeniden Refah Partisi: Maksut Ergene
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi:  Ayten Kaya
Bağımsız Türkiye Partisi: Ahmet Akbaş
Gelecek Partisi: Fehmi Laçin
Cumhuriyet Halk Partisi: Burhan Kılıç
Hür Dava Partisi: Ömer Durmaz
Hak ve Özgürlükler Partisi: Müslüm Barış
Adalet Birlik Partisi:  Mehmet Damar
Millet Partisi: İbrahim Halil Özçelik
Demokrasi ve Atılım Partisi: Nahsan Alay
Saadet Partisi: Mahmut Koç 

VİRANŞEHİR

Adalet ve Kalkınma Partisi: Salih Ekinci
İYİ Parti: BuboBüyükturan
Büyük Birlik Partisi: Halil Çakmaz
Yeniden Refah Partisi:  Hadi Diken
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Serhat Dicle İnan
Bağımsız Türkiye Partisi: Arif Yağmur
Cumhuriyet Halk Partisi: Mehmet Nur Yaman
Hür Dava Partisi: Kamil Taze
Saadet Partisi: Yasin Kurt

Editör: Urfadasin Haber