Urfadasın haberin mikrofonları sokağın nabzını tutmaya devam ediyor. Şanlıurfalı vatandaşlara ‘’Şanlıurfa’nın neyi meşhur ‘’diye sorduk kimisi ciğeri, çiğköftesi ve isotu meşhur derken kimisi ise tarihi mekânları olan Balıklıgöl ve göbekli tepe’nin meşhur olduğunu söylediler.

‘’ŞANLIURFA’NIN İSOTU MEŞHUR’’

‘’Şanlıurfa’nın İsotu meşhur’’ ifadelerine yer veren Hüseyin Göçer:’’Şanlıurfa’nın İsotu meşhur. En başta da ciğeri meşhur. Şanlıurfa’nın turistik yerleri de çok meşhur mesela Balıklıgöl millet dışarıdan Balıklıgöl ziyarete geliyor. Urfalılarda buradaki güzelliklerin farkında ama çoğu kişi bunu umursamak istemiyor çünkü hesaplarına gelmiyor’’dedi.

Geleceğin Yıldız Sporcuları Haliliye’de Yetişiyor Geleceğin Yıldız Sporcuları Haliliye’de Yetişiyor

‘’ŞANLIURFA’NIN ÖNCE CİĞERİ SONRA İSE ÇİĞKÖFTESİ MEŞHUR’’

‘’Şanlıurfa’nın önce ciğeri sonra ise çiğköftesi meşhur’’ifadelerini kullanan Abdullah Özbay:’’Şanlıurfa’nın en önemlisi ciğeri sonra ise çiğköftesi meşhur. Peygamberler şehri olan Şanlıurfa’nın Balıklıgöl meşhur. Tarihi yerlerimiz olan göbekli tepe balıklı gölümüz var tarihi estetik yerlerimiz var Urfalıların birçoğu bunun farkında ama hesabına gelmiyor’’ifadelerinde bulundu.

‘’ŞANLIURFA’NIN BİRÇOK TARİHİ MEKÂNI MEŞHUR’’

‘’Şanlıurfa’nın birçok tarihi mekânı meşhur’’sözlerini kullanan Mehmet Emin:’’Şanlıurfa’nın fıstığı meşhur ve fıstık Urfa’nın. Tarihi yerleri olsun, mekânları olsun birçok yeri meşhur. Şanlıurfa’nın toprağı ile Gaziantep’in toprağı bir değil. Şanlıurfa’nın toprağı farklıdır ve rengi kırmızıdır. Gaziantep’in toprağı ise kumsal ve rengi siyahtır. Fıstığın tadı ise kırmızı topraktan geliyor yani Şanlıurfa’dan geliyor’’ ifadelerini kullandı.