Urfa Valisinin Baba Ocağında Şanlıurfaspor 3 Puan Avında Urfa Valisinin Baba Ocağında Şanlıurfaspor 3 Puan Avında

Bu hafta da lider Erokspor’u kendi sahasında ağırlayacak olan Şanlıurfaspor’un, savunmadaki 2 önemli oyuncusu Feyyaz ve Cumali’nin Amedspor maçında cezalı duruma düşmesi, Mert’in de sakatlığı nedeniyle Erokspor maçına yetişip yetişmeyeceği henüz bilinmiyor. Bu oyuncuların Erokspor maçında olmayacak olması Şanlıurfaspor’un karşılaşmaya dezavantajlı çıkmasına neden olacak.

maç-1

AMEDSPOR ŞANLIURFASPOR MAÇININ YANKILARI DEVAM EDİYOR

Maçtan 1 hafta önce başlayan Amedspor ile Şanlıurfaspor gerilimi, hakemin değiştirilmesiyle başladı. Şanlıurfaspor’un hakemin değiştirilmesini istemesiyle başlayan tartışma Merkez Hakem Kurulu(MHK) Başkanı Sabri Çelik’in istifasına kadar gitti. 

ŞANLIURFASPOR DİYARBAKIR’DA POLİS EVİNDE KONAKLADI

Maça bir gün kala Şanlıurfaspor’un Diyarbakır’da konaklayacağı otelin rezervasyonu iptal etmesiyle tansiyon daha da yükseldi. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın devreye girdi ve takımın Diyarbakır Polis Evinde konaklamasını sağladı.

Şanlıurfaspor’un Diyarbakır’a girişi ve maç saatinde stat gidişi esnasında da Amedsporlu taraftarların tansiyonu yüksekti. Maç esnasında Amedspor taraftarlarının sahaya yabancı madde atması Şanlıurfasporlu futbolcuların sahadaki motivasyonunu bozdu. Amedspor taraftarları, takımlarının final maçı gibi davranıp sanki son maçlarıymışçasına sahaya attıkları yabancı madde yüzünden ceza alabilecekleri öngörülüyor. 

URFASPOR İÇİN ÜZÜCÜ VE YARALAYICI BİR MAĞLUBİYETE OLDU

Hem takıma hemde iç saha maçlarında seyircisiz oynama cezası alma ihtimali yüksek olan Amedspor’un bundan sonraki maçlarına olumsuz yansıyacak. Stresi yüksek olan Amedspor ile Şanlıurfaspor maçın sonucu, Urfaspor için üzücü ve yaralayıcı bir mağlubiyet oldu.