Şampiyonluk yarışında bir süre Çorum Futbol Kulübü ile ligin lideri oldu. Bir süre Şanlıurfaspor. Şampiyonluk yarışını Çorum Futbol Kulübü kazanınca Şanlıurfalılar büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

Peki Şanlıurfaspor ligde neden şampiyon olmadı. Bu konuda futbol otoriterlerinden bir birinden farklı yorumlar geldi. Bunlar arasında Şanlıurfaspor’un ligin devre arasında iyi transfer yapamaması, bütün takımlar transfer yaparken Şanlıurfaspor’un transferde geç kalması bulunurken bir diğer nedenler arasında ise Şanlıurfa’da yaşanan depremin etki, maçlarını çok sıkışık bir takvimde oynanması ve takımın yorulması yer aldı.

ŞANLIURFASPOR’UN ŞAMPİYON OLMAMASININ İŞTE EN BÜYÜK NEDENİ

Şanlıurfaspor’un şampiyon olamamasının en büyük nedenin ise yönetimsel kriz oldu. Şanlıurfaspor ligin sezonuna Kemal Kılıç ile başladı. Kemal Hoca gönderildi. Levent Devrim getirildi. Takımı bir süre çalıştıran Levent hoca da gönderildi. Levent hocadan sonra Serdar Bozkurt getirildi. O da çok sürmedi gönderildi. Serdar hocanın gönderilmesinin ardın Zafer Turan Şanlıurfaspor teknik direktör oldu. Zafer hoca da Şanlıurfaspor’u zafere ulaştıramadı. 
Lig süresince 4 hoca ile çalışan Şanlıurfaspor şimdi Play-Offlarda bir üst lige yükselmeyi hedefliyor.
 

Editör: Urfadasin Haber