TFF. 2.Lig Beyaz Grupta mücadele eden Şanlıurfaspor, kendi sahası ve seyircisi önünde Arnavutköy Belediyesi Genclikspor ile karşı karşıya geldi.

Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumunda saat 14.00’da başlayan maçı, yaklaşık 15 bin taraftar izledi. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın “Fıratın Çocukları Takımına Destek Veriyor” projesi kapsamında bu karşılaşmaya ilçelerden 1000 çocuk maç izlemeye geldi.  

Gurubunda lider olan ve bugüne kadar ligde sadece bir mağlubiyeti bulunan Şanlıurfaspor, Arnavutköy Belediyesi Genclikspor karşılaşmasında ilk yarının İlk 20’mi dakikasında ortada bir oyun oynandı. Daha sonra Şanlıurfaspor’un baskısı sonucu Kemal Rüzgar, 23. Dakikada attığı golle durumu 1-0 yaptı. Gol sonrası kaçan 3 net pozisyon oldu. Arnavutköy Belediyesi Genclikspor ise yakaladığı 2 pozisyonu değerlendiremedi. 

Karşılaşmanın ikinci yarısının 49. dakikasında Şanlıurfasporlu futbolcu Mert Çapar çok net golü kaçırırken Arnavutköy Belediyesi Gencliksporun golcüsü Furkan Yaman yakaladığı pozisyonu affetmedi. Durum 1-1 yaptı.

Karşılaşma bu skortala tamamlandı. En az 5-0 bitecek bir maçı beraberlik ile bitiren Şanlıurfaspor  kendi sahası ve seyircisi önünde  gol bölgesinde bir türlü etkili olamadı. Maç sonucu Şanlıurfaspor 1-Arnavutköy Belediyesi Gençlikspor 1