TFF 2. Lig beyaz grupta mücadele eden Şanlıurfaspor Ligin 9. haftasında kendi sahasında ağırladığı Anagold 24erzincanspor maçına iyi başladı.

Saat 19.00’da başlayan Şanlıurfa 11 Nisan Stadında başlayan karşılaşmanın 39’üncu dakikasında Mert Çapar ile ilk golü buldu. Karşılaşmanın ikinci yarısında maç sonucu Şanlıurfaspor'un 2-1 üstünlüğü ile tamamlandı. Maçta 3 punın sahibi Şanlıurfaspor oldu.

Hakan Kaçar’ın yönettiği maçta Şanlıurfaspor, golden sonra havaya girdi. Yaklaşık 15 bin taraftarın tribünde yerini aldığı karşılaşmada Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan başta olmak üzere il protokolünden de çok isim maçı izliyor.

Karşılaşma ilk yarı Şanlıurfaspor'un 1-0 üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci yarı yada iyi başlayan Şanlıurfaspor maçın 69'uncu dakikasında 2'inci golü Kemal Rüzgar ile buldu ve durumu 2-0 yaptı.  Karşılaşmanın uzatma daikalarında ise Erzincanspor'dan  Sinan Akaydın DK:90+4  attığı gölle skoru 2-1 yaptı.

Karşılaşma bu skorla tamamlandı. Şanlıurfaspor 2, Erzincanspor 1 

ŞANLIURFASPOR GRUBUNDA LİDER OLDU

Baştan sona galibiyete inanan Şanlıurfaspor taraftarına bu galibiyet yakıştı. Bu hafta Şanlıurfaspor için en avantajlı hafta oldu. Şanlıurfaspor lider oldu. Sezon sonu  Şanlıurfaspor,  şampiyonluğu yaşaması için namağlup serisini devam ettirmesi bekleniyor. 

GELİYOR ŞAMPİYONLUK

Bursaspor, Şanlıurfaspor Maçına Taktikle Çalıştı Bursaspor, Şanlıurfaspor Maçına Taktikle Çalıştı

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, maç sonunda yaptığı açıklamada "Kendileri küçük yürekleri büyük Fırat’ın evlatları, coşkulu tezahüratlar, kalpten inanan güzel yüzler…Tüm bunlarla, +3 puanı hanemize yazdırdık. Artık Fırat’ın evlatları her maçta sizinle birlikte olacak. Daha nice galibiyetlere…
Geliyor şampiyonluk"