Sarı yeşilli ekip ligin 37.’nci haftasında Afyonspor ile deplasmanda karşılaşacak. Şanlıurfaspor 69 puan ile lider Çorum FK’nın en yakın takipçisi olarak 2.’nci sırada yer alıyor. Afyonspor ise  47 puan ile ligde 9.’ncu sırada.

Viranşehir’de Kurumlar Arası Voleybol Turnuvası Sona Erdi Viranşehir’de Kurumlar Arası Voleybol Turnuvası Sona Erdi

Şanlıurfaspor,  16 Mayıs Salı günü, saat 15.00’te Zafer Stadında deplasmanda oynayacağı Afyonspor hazırlıklarını tamamladı. Ligde kalmayı garantileyen Afyonspor’un, Şanlıurfaspor karşısında çok rahat oynayacağı maç olacak.

URFASPOR ŞAMPİYONLUĞA NE KADAR YAKIN NE KADAR UZAK ?

Çorum Futbol Kulübü ise küme düşme potasında olan Isparta ile karşı karşıya gelecek. Çorum FK, Isparta maçını kazanması halinde resmi anlamda şampiyonluğunu ilan etmiş olacak. Isparta spor da küme düşmesi kesinleşecek. Ispartaspor’un, küme düşme potasından çıkması için Çorum FK maçında en az 1 puan alması gerekiyor. 

Çorumspor Isparta maçında kendi sahasında berabere kalması durumunda ve bir sonraki hafta deplasmanda berabere kalması durumunda şampiyonluk elinden kaçırmış olacak. Şanlıurfaspor ise şampiyonluk için kalan 2 maçında 2 de 2 yapası gerekiyor.