Bu sezon yükseldiği Trendyol 1. Ligi'ne büyük umutlarla başlayan Şanlıurfaspor, aldığı sonuçlarla ilk devre adeta hayal kırıklığı yaşattı.

Yapılan transferlere rağmen alınan kötü sonuçlar ve oynanan kötü futbol nedeniyle sarı yeşilli ekip, puan durumunda düşme hattının hemen üzerinde yer aldı.

Eleştirilerin odağı haline gelen takımda devre arasında yapılan transferler ise yapılan hazırlık kampında takıma kısa sürede uyum sağladı. Bu güzel gelişmenin ardından dün oynanan Adanaspor maçında yeni transferlerin varlığı takıma ilk kez bu kadar olumlu yansıdı.

Şanlıurfaspor Bu Sezon 4 Golle Tanıştı

Urfa'dan Ahmet Çakar'a Tepki Yağdı ! Topa Siyasiler de Girdi Urfa'dan Ahmet Çakar'a Tepki Yağdı ! Topa Siyasiler de Girdi

Kendi evinde Adanaspor’u konuk eden sarı yeşilli ekip, yeni transferlerinin de büyük katkısıyla rakibine 4-0’lık üstünlük sağladı. Adanaspor’u Marco Paixao’nun 2, Barış Ekincier ve Harris’in attığı gollerle mağlup eden Şanlıurfaspor, bu sezon ilk kez 4 gol atmayı başardı.

Daha önce bir maçta topu en fazla 2 kez ağlarla buluşturabilen sarı yeşilli ekibin, kendi taraftarı önünde ilk kez 4 gollü galibiyet alması kentte büyük sevinç yaşattı. Bu galibiyetle puan durumunda 15. sırıda kalmaya devam eden takımın düşme hattı üzerindeki diğer takımlarla araya kapatması da galibiyetin önemini bir kez daha gösterdi.

                                                        

Editör: Mehmet Fatih Aslan