Şanlıurfaspor, Serdar Bozkurt’tan boşalan teknik direktör boşluğunu takımın kaptanı tecrübeli futbolcu Çağlar Birinci ile doldurdu.

Gözden kaçırmayın

Şanlıurfa 11 Nisan Stadında Çim Bakım Çalışması Başladı Şanlıurfa 11 Nisan Stadında Çim Bakım Çalışması Başladı

Sezon arası takımdan gönderilen ancak sonra tekrar çağırılan Çağlar Birinci’nin şimdilerde Şanlıurfaspor’a hem kaptanlık hem de yardımcı hocalık yapması dikkat çekti.
Şanlıurfaspor Teknik Direktör Serdar Bozkurt’un biletinin kesilmesinin ardından kulüp yönetimi masraf yapmamak için takımı altyapı hocası Kemal Tosun’un ile takım kaptanı Çağlar Birinci’ye emanet etti.  Kaptan Çağlar Birinci, geçen hafta Isparta 32 Spor deplasman maçının hazırlıklarında da bu hafta oynanacak Akhisarpor maçı hazırlıklarında da Şanlıurfaspor’u çalıştırdığı görüldü. Çağlar Birinci dün yapılan antrenmanda takım arkadaşlarını taktiksel olarak yönlendirdi, dar alanda çift kale maç yaptırdı.
Isparta 32 Spor deplasmanında alınan sürpriz galibiyette de Kemal Tosun’un yanı sıra Çağlar Birinci’nin taktiklerin etkili olduğu öğrenildi. Takıma hem kaptanlık hem de yardımcı Antrenörlük yapan Çağlar Birinci’nin yeni görevi Şanlıurfaspor Kulübünün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla ortaya çıktı.
Şanlıurfaspor takımının, Akhisarspor hazırlıklarını sürdürdüğünün aktarıldığı paylaşımda Çağlar Birinci detayı dikkat çekti.  Şanlıurfaspor antrenmanından fotoğrafların yer aldığı paylaşımda “Şanlıurfaspor’umuz bu hafta 11 Nisan Stadyumu’nda oynanacak Akhisarspor hazırlıklarını sürdürdü. Antrenörümüz Kemal Tosun gözetiminde Kaptan Çağlar Birinci’nin de taktiksel olarak yönlendirdiği futbolcularımız dar alanda çift kale maç gerçekleştirdi.” ifadelerine yer verildi.
ŞANLIURFASPOR BİR ARA ÇAĞLAR BİRİNCİYİ GÖNDERMİŞ ANCAK SONRA GERİ ÇAĞIRMIŞTI
 Bu arada Trabzonlu 36 yaşındaki tecrübeli oyuncu Çağlar Birinci, Şanlıurfaspor’a sezon başında Altay’dan transfer edilmişti. Çağlar Birinci’yle devre arasında bir ara yolların ayrılması gündeme gelmiş, sonra Teknik Direktör Serdar Bozkurt’un isteği üzerine geri çağrılmıştı. Çağlar’ın sezon sonuna kadar Şanlıurfaspor’la sözleşmesi bulunuyor.