Cihat Arslan,  ligin en iyi takımına karşı oynadıklarına dikkat çekerek, sakat oyunculardan yakındı ve açıklamasında şu ifadeleri kullandı.

"Mücadelesi yüksek bir müsabaka oynandı, kalitesi de yüksekti. Bence mücadele olarak ikili mücadeleler olarak kaliteli bir maç olduğunu düşünüyorum. Tabii ki ligin en iyi takımına karşı oynadık. Belki ikinci sırada ama bence şampiyonluğu en fazla hak eden takımına karşı oynadık.

Şanlıurfaspor, Bodrumspor'a Konuk Oluyor İşte Maç Detayları Şanlıurfaspor, Bodrumspor'a Konuk Oluyor İşte Maç Detayları

Zaman zaman iyi oynadığımızı, iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Bugün sistemsel olarak kenardan bir orta geldi ve müthiş bir kafa golü yedik. Orada üçlü stoperin eşleşmesinde bir hata oluştu, yoksa rakibe çok fazla şans vermedik.

Sonrasında çok fazla risk alınca, biraz da merkeze doldur boşalt olunca dönen toplarda ister istemez ev sahibi takımlar pozisyon yiyebiliyor. Üstümüzde büyük bir baskı var ama ben takımdan memnunum.Takımın inancından ve mücadelesinden memnun.

Sona doğru üretkenlikten çok biraz panik yaptık. Ama kötü bir gün değil, mağlubiyet kötü. Ben daha önce de seyrettim geldiğimizden beri Urfa takımı gerçekten bu ligin kaliteli takımı gibi mücadele ediyor. Biz mücadele ettikten sonra bu takımın sorun yaşayacağını düşünmüyorum."

CİHAT HOCA, BARIŞ EKİNCİER NEDEN  GÖREV VERMEDİĞİNİ DE AÇIKLADI

Cihat Arslan, Barış Ekincier'e neden görev verilmediğine ilişkin soruyu  ise  ''Savaşmayan oyuncuya neden forma vereyim? Etki alanında, ikiye bir yapma, şut atma gibi konularda eksik kalıyordu.

Göztepe sezon başında birbirini tamamlayan oyuncularla kurulmuş bir takım. Biz elimizdeki malzemeleri kullanmak durumundayız. Maalesef bizde maç kazandıran oyuncu yok.

Vasat bir takıma karşı bu mücadeleyi vermedik, güçlü bir takımla oynadık. Samimi söylüyorum; lig yeni başlasın, bir transfer yapsın, kesin play off'a oynar. 

Oyunu değiştirebilecek, penaltı aldırablecek, sarı kart gördürebilecek, birebirde etkili olabilecek en önemli iki (Shamal/Harris) silahımızı kaybettik. bugün 1 puan dahi alsaydık, bizim için çok değerli olacaktı.  

Bu iki oyuncumuzun iyileşmesi ve aramıza dönmesiyle çok farklı bir kimliğe bürünebiliriz.''

Editör: Urfadasin Haber