Türkiye'nin En Genç Nüfusuna Sahip Urfa'da, Kaç Futbol Tesisi Kaç Futbol Takımı Var? Türkiye'nin En Genç Nüfusuna Sahip Urfa'da, Kaç Futbol Tesisi Kaç Futbol Takımı Var?

Zafer Turan'ın ameliyat olmasından dolayı geçici olarak Astor Enerji Şanlıurfaspor Teknik Direktörlüğü görevini üstlenen Efe İnanç, Erzurumspor maçındaki davranışlarından dolayı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti.  
 
TFF'den bu konuda yapılan açıklamada, "ASTOR ENERJİ ŞANLIURFASPOR Kulübü antrenörü EFE İNANÇ’ın 03.09.2023 tarihinde oynanan ASTOR ENERJİ ŞANLIURFASPOR-ERZURUMSPOR FK Trendyol 1. Lig müsabakasındaki “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 04.09.2023 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.''denilmişti.
 
Söz konusu 36'ncı madde para cezası ve 3-6 maç arasında soyunma odası, yedek kulübesine giriş ve para cesası öngörüyor.  Cezanın oranı hakem ve gözlemcinin vereceği rapora göre şekillenince Efe İnanç'a  sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına, yedek kulübesine giriş yasağı ve 19 bin 500 lira para cezası aldı.

Efe İnanç'ın cezası almasından dolayı,  Zafer Turan apar topar takımın başına çağırıldı. Astor Enerji Şanlıurfaspor 16 Eylül'de Ankara'da Keçiörengücü maçına Zafer Turan hocanın gözetiminde karşılaşmaya çıkacak.