Şanlıurfa’nın zenginlikleri kentin sınırlarını aşıp İstanbul’a taştı, Şanlıurfa Tanıtım Günleri’ İstanbul Yenikapı’da bugün (09.06.2022) başladı. 

Dünyanın en eski mutfağının eskimeyen lezzetleri eşliğinde, Şanlıurfa, 12 Haziran'a kadar İstanbul'da tanıtılacak.  Şanlıurfa Tanıtım Günleri açılışı mehteran ve halk oyunları ekibinin gösterileriyle start aldı.stanbul Şanlıurfalılar Derneği tarafından organize edilen Şanlıurfa Tanıtım Günleri'ne İbrahim Tatlıses ve eski Bakan Faruk Çelik de katıldı.

Şanlıurfalı sanatçılar Münevver Özdemir, İbrahim Tatlıses, Zekeriya Ünlü gibi isimlerinde sahne alacağı Şanlıurfa Tanıtım Günleri Açılış programına katılan Vali Salih Ayhan kolları sıvayıp eldiven giydi ve çiğ köfte yoğurdu.

Urfa'da Çölkoşarı İçin Toplantı Düzenlendi Urfa'da Çölkoşarı İçin Toplantı Düzenlendi

İstanbul’da düzenlenen Şanlıurfa Tanıtım Günleri programında stantları gezerek gelen konuklarla sohbet eden Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan; “Şanlıurfa’mız tanıtımda da birlik ve beraberlik içerisinde. Bu birliktelik turizm hedefimize büyük katkı sağlayacak.” dedi.

Tanıtım günlerine AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Gülender Açanal, Mehmet Ali Cevheri, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Ak Parti Şanlıurfa il Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Kadıköy Belediye Başkanı Serdil Odabaşı, ilçe Belediye Başkanları ve çok sayıda Şanlıurfalı  katıldı.