BU KONUDA BİRKAÇ İHTİMAL ÜZERİNDE DURULUYOR 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uygur’dan Şanlıurfa Teşkilatına Ziyaret AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uygur’dan Şanlıurfa Teşkilatına Ziyaret

AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri arasından Kasım Gülpınar yada AK Parti Genel Merkezi’nin Şanlıurfa’ya göndereceği bir isim. Bu ismin bir ara kulislerde Binali Yıldırım olacağı konuşulmuştu.

KASIM GÜLPINAR MI BİNALİ YILDIRIM MI? 

Kasım Gülpınar, 2023 Genel Seçimlerinde yeniden milletvekili olmayacağının ilk sinyalini onu anlatan kitabın Şanlıurfa’daki lasman programında vermişti. Daha sonra Şanlıurfa’da çeşitli açılış programında birkaç kez bu imasını sürdüren Kasım Gülpınar’ın en son AK Parti’den istifa edeceği gündeme düşmüş onu da yalanlamıştı. 

Ancak kamuoyunda son zamanlarda Kasım Gülpınar’ın,  yerine bu dönem kardeşinin adaylığı konuşulduğu dillendiriliyor. Bu gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda Kasım Gülpınar’ın 2023 Genel Seçimlere giderken AK Parti’de abilik pozisyonuna getirilip getirilmeyeceği de merak konusu oldu. 
Bir başka iddia ise AK Parti’nin, Şanlıurfa’da 2023 Genel Seçimlerinde Binali Yıldırım’ı sahaya süreceği yönünde. Şanlıurfa’da akrabaları da bulunan Binali Yıldırım, en son İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığında büyük bir farkla seçimi kaybetmişti.

İddia doğruysa, Binali Yıldırım’ın Şanlıurfa’dan milletvekilliği adaylığı ve takıma kaptanlık yapması durumunda toplumda nasıl bir karşılık bulacağı merak konusu oldu.