Bitlis'in Güroymak ilçesi Budaklı köyünde mandaların kışın insanlarla kaplıcaya birlikte girmesini konu alan 32 dakikalık orta metrajlı belgeselde 3 kuşaktır manda yetiştiriciliği yapan Erbay ailesinin hikayesi anlatılıyor.

Tanıdık İsimlerden Tanıdık İsimlere Nikah Şahitliği Tanıdık İsimlerden Tanıdık İsimlere Nikah Şahitliği

Mayıs 2022 tarihinde tamamlanarak ulusal ve uluslararası festival yolculuğuna çıkan Madak belgeseli, bugüne kadar 1’i yurtiçi ve 14’ü de yurtdışında olmak üzere 15 uluslararası festivalde karşılık görmüş söz konusu festivallerin 5’inde ödül almıştı.

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Coğrafya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sedat Benek, Madak Belgeselini çekerken kendisine destek olanları isim isim sıralayıp teşekkür eti. Benek teşekkür açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “ Madak belgeselinin ortaya çıkmasında emeği geçen başta Yunus Emre Çiçek olmak üzere Bektaş Bakman, Aslı Deniz Adıgüzel, Fatih Adıgüzel, Ahmet Şahap, Mesut Alptekin, Dr. Öğrt. Gör. Mehmet Bozkoyun ve Öğrt. Gör. Ahmet Özkan; üşenmeden ve sabırla soğuk kış günlerinde belgesele röportaj vererek gönüllü destek sunan Kadriye Erbay teyzeye ve Nusrettin Erbay amcaya, oğulları Hakim Erbay’a, torunları Sinan Erbay’a, akraba ve dostları Mirxan Elmastaş’a, Muhammet Tören’e ve Berkan Tören’e en içten duygularımla şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca, Madak belgeselimizi destekleyen Bitlis Eren Üniversitesi adına rektör Prof. Dr. Necmettin Elmastaş'a da teşekkürlerimi sunuyorum.”