Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü teröristlerin taciz atışı sonucu iki askerin şehit olduğu ve şehit askerlerden birinin Suruçlu olduğu öğrenildi.

Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz atışı sonucu iki askerin şehit olduğu, üç askerin de yaralandığı belirtildi. 

Şehit Piyade Uzman Çavuş Eyyüp Uğurlu'nun aslen Suruç nüfusuna kayıtlı olduğu ailesinin Gaziantep’in Şehit Kamil ilçesinde ikamet ettiği öğrenildi.

Yakınları Gözyaşı Döktü, Baba Evine Türk Bayrakları Asıldı

Küçük yaşta annesini kaybettiği öğrenilen şehidin acı haberini alan baba Cemal Uğurlu ve diğer yakınları gözyaşı dökerek feryat etti. Acı haberin ardından şehidin evinin bulunduğu apartman ve siteye Türk bayrakları asıldı. Şehit Eyyüp Uğurlu'nun 8 kardeşi olduğu öğrenildi. Şehit Eyyüp Uğurlu'nun yarın Gaziantep'te düzenlenecek törenin ardından son yolculuğuna uğurlanması bekleniyor.

Bu arada Pençe-Kilit bölgesinden biri Suruçlu iki askerin ardından Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada  22 teröristin etkisiz hale getirildiği aktarıldı. Açıklamada "Nerede olurlarsa olsunlar şehitlerimizin hesabını bu alçaklardan soruyoruz ve sormaya da devam edeceğiz!" denildi.

Editör: Urfadasin Haber