Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şehitlik Kavşağında tepkiler üzerine söktüğü at heykelinin ardından güvercin helkelerini geri getirdi.

Şanlıurfa'da İçme Suyumuz Yok Dedi Dev Afişle Seslendi Şanlıurfa'da İçme Suyumuz Yok Dedi Dev Afişle Seslendi

Vatandaşlar Yılmaz Erdoğan’ın Vizontele filmine gönderme yaparak, “Kuşlar taklacı mı?” diye sordu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz mart ayında 6 milyon 40 bin TL bedelle aydınlatma direklerinde kullanılmak üzere dekoratif aydınlatma asma germe ve direk motifi ve at heykeli yapılması ihalesi düzenledi.

İhale kapsamında Şehitlik Meydanı'nda bulunan güvercin heykeli sökülerek yerine at heykeli yapıldı. Güvercin heykelinin sökülmesi, CHP Haliliye İlçe Başkanı Avukat İbrahim Halil Alagöz'ün de aralarında bulunduğu birçok kişi tarafından, “'Güvercinlerin kime ne zararı vardı? Birilerine peşkeş çekmek için mi bu ihaleyi düzenlediniz?” şeklinde tepkiyle karşılanmıştı.

Eleştiri yağmuruna tutulunca belediye tarafından bir gece yarısı at heykeli apar topar söküldü. Bir süre boş olarak kalan Şehitlik Kavşağına önceki gün yeniden güvercin heykelleri monte edildi.

Şehitlik Kavşağı'nın yeniden güvercin heykelli durumuna dönmesi vatandaşlar tarafından, “Madem yeniden güvercinler gelecekti, niye uçurdunuz?” şeklinde tepki ve şaşkınlıkla karşılandı.

Sosyal medya kullanıcıları Yılmaz Erdoğan'ın ünlü Vizontele filmindeki güvercinlere yem verme sahnesinde yer alan, “Bundan böyle takla atmayana yem yok” repliğinin görüntülerini paylaşması dikkat çekti.