Şanlıurfa’da bir süredir mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı hafta içerisinde hızlıca düştü. Akşam saatlerinde başlayan yağmurun şiddetini artırmasıyla su taşkınları oluşturdu. Şanlıurfa kent merkezi ve tüm ilçelerde sağanak yağış hayatı olumsuz etkilerken, birçok noktada caddeler ve iş yerlerinde su baskını yaşandı.

Aranan Dolandırıcı Şanlıurfa'da Yakalandı Aranan Dolandırıcı Şanlıurfa'da Yakalandı

Caddelerde suların yükselmesi nedeniyle trafikteki araç sürücüleri zor anlar yaşadı. Caddede ilerlemeye çalışan belediye otobüsleri ve otomobiller suya gömüldü. Bazı yerlerde yollar balçığa döndü. Şanlıurfa Dağeteği çevre yolunda aydınlatma direklerinin bazıları devrildi, yol karanlığa gömüldü. 

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Taşlıca Köyünde drenaj kanalı taştı, sular drenaj kanalının köprüsü üzerinde akmaya başladı, tarlalar sular altında kaldı.

Şanlıurfa’da Eyyübiye İlçesindeki 800 Yataklı Eğitim Araştırma Hastanesini su bastı, hastalar başka bir hastaneye taşındı.

Şanlıurfa Akçakale yolu Harran Üniversitesi Eyyübiye Kampüsü önünde yolda çökmeler olduğu için araç trafiğine kapandı.

Cadde ve sokaklarda gece yarısı incelemelerde ve denetlemelerde bulunan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, yaptığı açıklamada zorunlu olmadıkça vatandaşların dışarı çıkmamasını istedi. 

Sağanak yağış dolayısıyla okullar yarın(15.03.2023) 1 günlüğüne tatil edildi, kamu kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile kadınlar idari izinli sayılacağı duyuruldu.