Şanlıurfa’nın Harran İlçesinde 2 gün önce yayınlanan televizyon programında kutsal kitaplara “Masal” diyen Prof. Dr. Celal Şengör’e karşı Diyanet sesiz kaldı.

Şanlıurfa’nın Harran İlçesinde yayınlanan HaberTürk Televizyonun Teke Tek programında din kitaplarına masal diyen Prof. Dr. Celal Şengör’e Diyanet İşleri Başkanın cevap verip vermeyeceği merak konusu oldu.

Geçtiğimiz gün Harran’dan yayın yapan ve Fatih Altay’lının sunduğu Teke Tek programında konuşan Prof. Dr. Celal Şengör’ün açıklamalarına tepkiler dinmezken Diyanet İşleri Başkanlığının sesiz kalması dikkat çekti.

Kamuoyu, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, Hazreti İbrahim'in tarihsel olarak var olmadığını, hatta Hazreti Musa ve İsa'nın bile hikayelerden ibaret olduğunu savunan Prof. Dr. Celal Şengör’e bir cevap vermesini bekliyor.

Prof. Dr. Celal Şengör  aynı proğramda, Kutsal kitap olarak kabul edilen Tevrat, İnciller ve Kur'an için de "Onlar masal" demişti.

URFALI VAİZ MEHMET EMİN KUTLUAY TEPKİ GÖSTERDİ

Evinin 3’ncü Katını Güvercinlere Tahsis Etti Evinin 3’ncü Katını Güvercinlere Tahsis Etti

Harran’da katıldığı programda “Hz. İbrahim ve Hz. Musa Yoktur. Hayatları masaldır” diyen sözde profesöre Diyanet’ten herhangi bir açıklama gelmeyince Şanlıurfalı Aziz Kutluay hocanın oğlu vaiz Mehmet Emin Kutluay açıklama yaparak tepki gösterdi.

NEREDE ALİMLER NEREDE HOCALAR?

Kutluay "Daha önce kendi dışkısını yediği ve kız öğrencilerini taciz ettiği açıklamalarıyla gündeme gelen Prof. Dr. Celal Şengör, Harran’da konuşuyor, gözümüzün içine bakarak. ‘Hz. İbrahim ve Hz. Musa diye şahıslar yok tamamen hikayedir’ diyor.  Nerede Urfa alimleri, hocaları? Buna cevap verecek kimse yok mu? İş başa düştü."ifadelerini kullandı.

SİZ BUNUN SÖZÜNE BAKMAYIN!ALLAH'IN KİTABINA BPYGAMBERİMİZİN SÖZÜNE BAKIN

Mehmet Emin Kutluay “Bu şahıs kendince Kur’an-ı Kerimi değersizleştirmeye çalışıyor. Bu profesör e göre Hz. İbrahim yoksa Kabe de yok. Diğer peygamberler de yok. Bu şahıs kendi okulunda kızlara tacizden yargılanmış birinin sözüne bakmayın. Siz Allah’ın kitabı olan Kur’an ve onun habibi olan Hz. Muhammed’in sözüne bakın.” dedi.