Şeref Albayrak, Halfeti'den ayrılıp memleketi Erzurum'a gitmediği gibi AK Parti Halfeti İlçe teşkilatı binasında zaman zaman partililerle bir araya gelip önümüzdeki süreçle ilgili istişarelerde bulunuyor.

31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde kendisine çalışıp destek olan herkese katkılarından dolayı teşekkür eden Şeref Albayrak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sçimlerin demokratik bir yarış olduğunu ve  900 oy gibi az bir farkla seçimi kaybettiğini hatırlattı.

"Oy kullanan tüm hemşehrilerimizin bize oy versin veya vermesin başımızın üzerinde her zaman yeri vardır"diyen Şeref Albayrak açıklamasını şöyle sürdürdü;

"Biz hiçbir şekilde kimseyi suçlamıyoruz. Parti adına siyaset yapanlar bizleriz sonuçta; bizim eksiklerimiz hatalarımız olabilir. Önemli olan bundan sonraki süreçte hep beraber tüm hemşehrilerimizi kucaklayarak yolumuza devam etmektir. 

Siyaset uzun soluklu bir mecradır; 1 seçimlik değerlendirmemiz gerekiyor. Biz her zaman hemşehrilerimizin ve ilçemizin yanında olarak; siyaset yapmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Ayrıca 5 yıl boyunca 1 milyar 370 milyonluk hizmet yapmışız; ve 2023’te gerçekleşen bütçemiz sadece 430 milyon, açıklanan borç ise 460 milyondur. Yani borç bir bütçe kadardır; bu sürdürülebilir bir durumdur. Gelirin 5 katı 10 katı bir borç ortada yoktur. 

Ayrıca mevcut yönetim kendi projelerini açıklayacağına hala bize laf yetiştirme derdindeler; çöpleri bile toplayamaz haldeler, parkların hepsi yollarımız otlardan geçilmiyor. Ayrıca mevcut yönetim 25 çalışanın işine son vermiştir ve diğer çalışanları işleriyle tehdit etmektedirler. İnsanların ekmekleriyle işleriyle oynamaya devam etmektedirler; bizler gölge bir belediye gibi bunların yaptıkları yapmadıkları her şeyi takip edeceğiz. 

Hilvan'da 2 Haziran'da Süleymanlar mı Paydaşlar mı Kazanır ? Hilvan'da 2 Haziran'da Süleymanlar mı Paydaşlar mı Kazanır ?

Hukuki mecralarda bunların hesabını soracağız; kimse kendini yalnız hissetmesin, biz buradayız ve burada olmaya devam edeceğiz. Herkesi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.”

Editör: Urfadasin Haber