Haliliye Belediyesinden Vatandaşlara Kandil Simidi İkramı  Haliliye Belediyesinden Vatandaşlara Kandil Simidi İkramı 

CHP Şanlıurfa İl Kadın Kolları Başkanı Emine Gizem Çetiner, Kadın Kolları Yöneticisi Müzzeyen Çamlıoğlu ve partili arkadaşları ile dergâh çarşısı esnafını ziyaret ederken mağduriyet yaşayan seyyar satıcılara denk geldiler. Kadın seyyar satıcılar yetkilere seslerini duyurmak için dertlerini CHP İl Kadın Kolları Başkanı Emine Gizem Çetiner’e anlattılar.

 Kadınlar yaptıkları açıklamada; “eşlerimiz engelli burada simit ve su satıyorduk. Ama valilik tarafından yerlerimiz kaldırıldı. İşsiz kaldık, çocuklarımızı okula gönderemiyoruz. Yerlerimiz kaldırıldıktan sonra bize sizleri 1 Ocak’ta halk ekmek’te sizi çalıştıracağız” diye söz verdiler. Ama yılbaşı geçeli 8 gün oldu, ancak  bizlere bir bilgi verilmedi. Belediyeye gittik. Size bir şey veremeyiz” dediler. Bizde mağdur kaldık. Evimize 1 ekmek bile alamıyoruz. Zor durumda kalıyoruz. Yetkililer sisimizi duysunlar bize yardımcı olsunlar” dediler.

CHP Şanlıurfa İl Kadın Kolları Başkanı Çetiner bu sorunla ilgileneceğiz elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Dertlerinize ortak olacağız. Her şey çok güzel olacak” dedi.