Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi karayolunda bir dervişi fark edenler, Şırnak’tan yürüyerek Eyüp Nebi makamına yürüyerek geldiğini öğrendi.

Gözden kaçırmayın

Çöl Kobrası Şanlıurfa'da Ortaya Çıktı Çöl Kobrası Şanlıurfa'da Ortaya Çıktı

Bir dervişin yol hikâyesinin peşine düşen Viranşehirli gazeteci Murat Sever, ilginç detayları takipçileriyle paylaştı.
Aslen Tuncelili olan ancak Şırnak’ta ikamet eden Nakşibendî Tarikatından Menzil Şeyhine bağlı 35 yaşlarındaki Mahmut Özlü, her ramazan ayında yürüyerek Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi Eyüp Nebi Beldesine gelip iftarını açıyor.
Yolculuğuna ramazan ayından çıkan ve yaklaşık 1 aydan fazla yollarda olduğunu söyleyen Mahmut Özlü, Şırnak’tan önce Mardin ve ilçelerindeki türbeleri ziyaret ettiğini zaman zaman buralarda konakladığını ifade etti.
Yolculuğunun bir bölümüne kimi zaman araçların durup kendisini almasıyla sürdürdüğünü dile getiren Mahmut Özlü’yi Viranşehir yolunda fark edenler gazeteci Murat Severe bildirmiş. Bunun üzerine Murat Sever de Eyüp Nebi Beldesi Eski Belde Belediye Başkanı Mustafa Çiftçi ile Mahmut Özlü’ye ulaşmış.  Mahmut Özlü ile bir süre sohbet eden Murat Sever ile Mustafa Çiftçi, daha sonra bir hayırseverin nakdi yardımını Özlü’ye teslim etti. Murat Sever o anların görüntülerini çekip sosyal medya hesabından paylaştı.