Hafta içerisinde gerçekleşin Siverek Belediye Meclisi Temmuz Ayı toplantısında bir birinden önemli maddeler oylamaya sunuldu.

Toplantıda gelen Siverek Meslek Yüksekokulu Yerleşkesinde 700 kişilik Öğrenci Yurdu yapılması, Muskanlı Hacı Cuma Polat Çok Amaçlı Hizmet (Cami) binasının imam ve müezzin atanması için ilçe Müftülüğüne tahsis edilmesi ve Kadın Aile Müdürlüğünün görev ve çalışma yönetmeliğinin görüşülmesi maddeleri Yeniden Refah Partili üyelerin oyuyla ret edildi.

Özellikle ilçede barınma sorunu yaşayan üniversite öğrencileri için yapılacak yurdun engellenmiş olması kamuoyunda tepkiyle karşılandı.

Şanlıurfalı Akademisyen Kasım Yenigün'e Çevre Bakanlığında Önemli Görev Şanlıurfalı Akademisyen Kasım Yenigün'e Çevre Bakanlığında Önemli Görev

Yeniden Refah Partili üyelere tepki gösteren Belediye Başkanı Ali Murat Bucak, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Bucak, şu ifadeleri kullandı:

Şehrimize yapılacak KYK yurdunu engelleyen zihniyet gelen tepkiler üzerine bu sefer yurdun yapılacağı yer ile ilgili algı yapmaya çalışıyorlar.

Ben 10 yıldır aktif siyasette değilim. O gün yönetimde olanlar yurdun yapılacağı yerle ilgili rahatsız olmuyorlar. Hatta yurdun yapılacağı yerle ilgili 3 defa ihaleye çıkılıyor ama katılım olmadığı için iptal ediliyor. Bugün yapılan meclis toplantısında sırf imar alanında değil diye meclis kararı gerekiyor yurdun yapılması için ancak Yeniden Refah Partili meclis üyeleri ret oyu kullanıyorlar.

Şimdi bu arkadaşlara sormak isterim ekte olan belgeler 2022 yılına ait protokol. Bir diğeri de imar alanında olmadığı için mecliste karar alınmasına yönelik.

Hepsini geçtik, hayırseverlerin yaptığı ibadethaneye imam ve müezzin atanması gerekiyor, bunun için bunu İlçe Müftülüğüne devretmemiz gerekiyor. Buna da meclis karar vermesi gerekiyor. Buna neden karşı çıkıldı anlamış değilim.”

Editör: Mehmet Fatih Aslan