Siverek’te yer yer yağan kuvvetli dolu yağışı mercimek başta olmak üzere ekili alanlara zarar verdi. Dolu yağışının Karakeçi, Karacadağ ve şekerli kırsalında ise kısmen etkili olduğu bildirildi.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde etkili olan dolu yağışı ve yağmur ekili arazilerde zarara yol açarken, pikniğe giden vatandaşlar da araçları çamura saplanınca mahsur kaldı.

Şanlıurfa’da Fabrika Yangını Şanlıurfa’da Fabrika Yangını

Siverek ilçesinde öğle saatlerinden sonra kırsal bölgelerde etkili olan dolu yağışı ve yağmur hayatı olumsuz etkiledi.

Yağan dolu ve yağmur ekili arazilere zarar verirken, bazı köylerde ev ve tarlalar sular altında kaldı. İlçe merkezine bağlı Taşağil köyü mevkiine pikniğe giden vatandaşlar ise aniden bastıran dolu ve yağmur nedeniyle araçları çamura saplanınca bölgede mahsur kaldı.

İhbar üzerine olay yerine jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Bölgede mahsur kalan vatandaşlar, ekiplerce kurtarılarak traktörlerle en yakın yerleşim yerine ulaştırıldı. Çamura saplanan araçlarını kurtarmaya çalışan 3 kişi ise el ve ayak burkulması nedeniyle hafif yaralandı.

Yaralılar olay yerine sevk edilen sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından Siverek Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Siverek Ziraat Odası Başkanı Ahmet Ersin Bucak da  yaptığı açıklamada Siverek Ziraat Odası olarak dolu yağışında meydana gelen zararların takibinin yapılacağını duyurdu.

Çiftçi ve üreticilerin gerekli başvurularını ihmal etmemesi gerektiğini dile getiren Siverek Ziraat Odası Başkanı Ahmet Ersin Bucak “Siverek Ziraat Odası olarak dolu yağışında meydana gelen zararların takibi yapılacaktır.

Çiftçi ve üretici arkadaşların gerekli başvurularını ihmal etmemesi lazım. Hasar tespiti yapılması için başvurularınızı yapın. Çiftçi ve üreticilere büyük geçmiş olsun.”dedi
 

Editör: Urfadasin Haber