Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Siverek İlçesinde geçtiğimiz aylarda yaşanan olayın husumete dönüşmemesi için devreye girdi.


Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde geçtiğimiz aylarda basit bir nedenden dolayı tartışan ve tartışmayı gurur meselesine dönüştürüp silahlı kavgaya tuşan gençlerden 2 kişi ölmüş 1 kişi de ağır yaralanmıştı.

Gözden kaçırmayın

Bir Ev Alev Topuna Döndü Kül Oldu Bir Ev Alev Topuna Döndü Kül Oldu

Siverek'in Güney Mahallesi'nde 28 Ocak’ta yaşanan olayın husumete dönüşmemesi için Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin bugün devreye girdi.  Vali Erin, Siverek Kaymakamlığı Toplantı Salonunda Gülel ve Tüysüz ailesi gençleri arasındaki kavganın taraflarından Tüysüz ailesinin ileri gelenleriyle  görüştü. 

Sadık Gülel  ve Remzi Tüysüz'ün öldüğü slahlı kavganın husumete dönüşmemesi için gayret sarf eden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Ramazan ayının manevi atmosferinde Tüysüz ailesine barış tavsiyesinde bulundu. Tüysüz ailesi ile yapılan görüşmeye Vali Erin’in yanı sıra emniyet müdürü ve jandarma komutanı da katıldı.

Şanlıurfalılar Vali Erin’in barış girişimleri için “Sayın valimizin bu konudaki gayret ve çabaları inşallah karşılıksız kalmaz. Bu memlekette barış için adım atan herkesten Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.