Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yaklaşık 650 köy bulunuyor. Bir çoğunda okul olmasa da taşımalı eğitimden ve birleşt,rilmiş sınıflarla köy çocukları eğitim ve öğretimlerini sürdürüyor.

Mevsim tarım işçiliği dönemi geldiğinde ise okullarını yarıda bırakıp aileleriyle çalışmaya giden öğrenciler bir kaç gündür Siverek Kaymakamlığı tarafından okul bahçesinde açık havada bayram tıraşı yaptırılıyor.

Kadın ve erkek kuaförler malzemelerini alıp her gün bir kaç köy okulunun yolunu tutuyor ve bayram tıraşı gerçekleştiriyor.

Şanlıurfa’da Otomobil ve Hafif Ticari Aracın Çarpışması Kameraya Yansıdı: 3 Yaralı Şanlıurfa’da Otomobil ve Hafif Ticari Aracın Çarpışması Kameraya Yansıdı: 3 Yaralı

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Siverek Kaymakamlığı "Kaymakamlığımız koordinesinde başlattığımız Vefalı Şehir Siverek Sihirli Eller Mutlu Gülüşler Projesi kapsamında  Divan ve Ergen kırsal  Mahallelerimizdeki çocuklarimizin bayram traslari yapılarak saç bakımları gerçekleştirildi." ifadelerini kullandı.

Editör: Urfadasin Haber