Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ise son dönemlerde madde bağımlılığının arttığı bildiriliyor. Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, kanaat önderleri ve muhtarları toplayarak Paşa Konağında 21.05.2023 pazar günü uyuşturucu ile mücadele toplantısı yaptı.

Urfa’da Okçuluk Turnuvasında 150 Okçu “Ya Hak” Diyerek Ok Atacak Urfa’da Okçuluk Turnuvasında 150 Okçu “Ya Hak” Diyerek Ok Atacak

Siverek Belediyesinden yapılan açıklamada son dönemde artan madde bağımlılığı nedeniyle Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, mahalle muhtarları ve kanaat önderleriyle bir araya gelerek istişarede bulunduğu aktarıldı.

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak toplantıda, madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında alınacak önlemler ve yol haritasını yapılan istişareyle belirledi. 

Ayşe Çakmak, yaptığı konuşmada "Belediye Başkanı Ayşe Çakmak,“Gençlerimizin, çocuklarımızın bu yola düşmemesi için buarada herkes elini taşın altına koymak zorunda. Buarada hepimiz ayrı bir ailenin ayrı bir cemaati ayrı bir kurumu ve kuruluşu temsil ediyoruz. Hepimizin evladı hepimizin yakını çevresi burada söz konusu. Hepimizin bir biriyle kopmaz bağları var. Farklı görüşlerimiz, partilerimiz olsa da ortak noktamız evlatlarımız, geleceğimiz ve Siverek'imiz. Ben hepinize ayrı ayrı Allah razı olsun diyorum.  Bu konu çok hassas maalesef kentimizde çocuklarımız bu iletin pençesine düşmekte, ben bir başkandan çok bir anne olarak bundan rahatsızlık duyuyorum ve çocuklarımız için çok üzülüyorum. Belediye olarak tüm çalışmalara destek verip bir an önce bu iletin ilçemizde en az seviye düşmesi hatta tamamen yok olması gerekiyor. Sivil toplum kuruluşları, kanaat önderlerinin hassasiyeti için teşekkür ediyorum." dedi.