YSK görevlisi bir katip, Siverek’te 31 Mart seçim günü zorunlu olarak görev yapacak olan yaklaşık 500 öğretmene seminer verdi. Seçim kurallarını anlatan 20 dakikalık video sonrası katibin, “Anladınız mı? Seçim günü arayıp aptal aptal sorular sormayın” ifadesini kullandığı ileri sürüldü.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, Siverek'te sandık kurullarında görevli memurlara yönelik verilen eğitimde kullanıldığı iddia edilen "Kasıtlı, hakaretamiz ve seviyesiz" ifadelere sert tepki gösterdi.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun yaşananları  TBBM Başkanvekili AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ ile Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak'a taşıdı.

Siverek'te sandık kurullarında görevli memurlara yönelik verilen eğitimde memurlara “Videoyu izleyin, sonra bizi arayıp aptal saptal sorular sormayın.” gibi bir cümle kurulduğunu ileri süren Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Şanlıurfa'da  Yine Trafik Kazası: Genç Doktor Hayatını Kaybetti, 6 Yaralı Şanlıurfa'da Yine Trafik Kazası: Genç Doktor Hayatını Kaybetti, 6 Yaralı

"Siverek ilçemizde sandık kurullarında görevli memurlarımıza yönelik verilen eğitimdeki kastı aşan, hakaretamiz ve seviyesiz ifadeleri kabul etmemiz mümkün değil. Ülke genelinde büyük bir olgunlukla devam eden seçim sürecine Siverek’te gölge düşürmeye çalışmak ve sandık kurulu gibi önemli bir görevle ilgili “Videoyu izleyin, sonra bizi arayıp aptal saptal sorular sormayın.” gibi bir cümle kurmak kimsenin haddi değildir. Konuyu etraflıca araştırıp TBMM Başkanvekili  Sayın Bekir Bozdağ Bakanımız ile Sayın Valimiz başta olmak üzere tüm yetkili mercilerle görüştük. 
Adalet Sarayları hepimize adalet dağıtmak üzere teşkilatlanan kurumlardır, öğretmenlerimize/memurlarımıza “Ali kıran baş kesen” edasıyla hakaret edilecek yerler değildir
Siverek Kaymakamlığı tarafından acilen ilgililerle ilgili soruşturma açılmasını bekliyoruz. Eli öpülesi öğretmenlerin ellerinde yetişen yetkililerin “Sürekli gelip kapımda yalvarıyorsunuz.” şeklinde seviyesiz cümleler sarf etmesi ancak akıl tutulmasıyla tarif edilebilir."

Editör: Urfadasin Haber