31 Mart yerel seçimleriyle ilgili siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına yaptıkları itirazların ardından Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) gelen itirazlar, kurul tarafından değerlendirilerek karara bağlanıyor. 

Şanlıurfa’da Otomobil ve Hafif Ticari Aracın Çarpışması Kameraya Yansıdı: 3 Yaralı Şanlıurfa’da Otomobil ve Hafif Ticari Aracın Çarpışması Kameraya Yansıdı: 3 Yaralı

En son olarak Şanlıurfa İl Seçim Kurulu, Yeniden Refah Partisi'nin Siverek ilçesindeki seçim sonuçlarına yaptığı itirazı değerlendirdi.

İnceleme sonrası Kurul, seçimin yenilenmesine karar verdi.

SİLAHLI KUTLAMADA 1 KİŞİ YARALANDI

Söz konusu karar Siverek'te silahlı kutlamaya dönüştü. Silahlı kutlamada 1 kişi yaralandı. Yaralı şahıs Siverek Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Yaşanan gelişmelerin ardından Siverek Ziraat Odası Başkanı Ahmet Ersin Bucak sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak " Siverekte sıkılan silahlar aynen terör dönemi gibi eminim hukuk gerekeni yapacaktır. Bekliyoruz. Siverekte şu anda bir kişi sıkılan silahların yüzünden yaralı hastahanede kendisine geçmiş olsun hukuk un gerekeni yapacagınıda eminim" dedi.

ALİ MURAT BUCAK SAĞDUYULU OLMAYA DAVET ETTİ . KARARI, YSK'YA TAŞIYIP İTİRAZ EDECEKLERİNİ AÇIKLADI

Seçimi kazanan ve mazbatasını alıp göreve başlayan AK Partili Siverek Belediye Başkanı Ali Murat Bucak ise kararın ardından sosyal medya hesabından  yaptığı açıklamada " İl Seçim Kurulu tarafından açıklanan seçim yenileme kararından sonra, gereksiz kargaşa ve provokasyon yaratma gayreti içinde olacak olan gruplara uymayalım. Sizleri soğukkanlı ve sağduyulu olmaya davet ediyorum. 

Yorgun merminin isabet etmesi sonucu yaralanan genç kardeşimize geçmiş olsun dileklerinde bulunuyorum. Hemşehrilerimi sağduyulu olmaya davet ediyorum.

Kıymetli siverekliler, il seçim kurulunun almış olduğu seçim yenileme kararı tarafımızca ysk ya taşınıp bu gece itibariyle itiraz edilecektir." ifadelerini kullandı.

Bu arada Siverek’te, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin kesin olmayan sonuçlarına göre AK Parti adayı Ali Murat Bucak yüzde 40,23, Yeniden Refah Partisi adayı Hasan İzol yüzde 40,17 oy almıştı.

Editör: Urfadasin Haber