Şanlıurfa'nın Siverek İlçesinde 3 gün devam edecek olan Tarih, Toplum ve Mekan konulu sempozyum bugün başladı.

Uluslararası Siverek Sempozyumunda Tarih, Toplum ve Mekan başlıkları ele alındı.3 gün boyunca devam edecek olan Uluslararası Siverek Sempozyumu, Siverek Belediyesi Kültür Merkezi Konferans Salonunda devam ediyor.

Gerçekleşen sempozyumda konuşan Siverek Kaymakamı Aziz Gölbaşı: “Gücünü ve önemini koruyarak Selçukludan Osmanlıya nihayetinde Türkiye Cumhuriyetine gelen müstesna yerini hep koruyan kadim şehir, medeniyet ağabeysi Siverek’e, sempozyuma hoş geldiniz” dedi. 

FSE9JFtWUAALJWM

Gözden kaçırmayın

Haliliye’de 19 Mayıs Turnuvasında Kupalar Sahiplerini Buldu Haliliye’de 19 Mayıs Turnuvasında Kupalar Sahiplerini Buldu

Sempozyumda verilen bilgilerin ardından Siverek’in tarihini kitaplaştıracaklarını söyleyen Başkan Çakmak: “Özelikle 6 Mayıs’ta başlayıp 8 Mayıs’ta son bulacak olan bu sempozyumda bilim insanlarıyla birlikte ortak bir çalışmayla verileri sempozyumun sonunda inşallah kitaplaştırıp halkımızın bilgisine sunacağız. Özelikle hiç bilmediğimiz Siverek tarihiyle birlikte çok şaşırtıcı verililer elde etiğimiz bugün hocalarımızı dinlemekten zevk aldığımız bir sunum izliyoruz” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise “Tarih boyunca zorlu dönemler geçirmiş ama yine de güçlü insanlarıyla ayakları üzerine kalkmayı başarmış güzel ilçemiz Siverek Milli mücadelede de ayrı bir yeri olan ilçemiz adına düzenlenen Uluslararası Siverek Sempozyumuna katıldık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

FSE9Jj0X0AM8yaG

Kaymakamlık ve Belediye koordinesinde yapılan Sempozyuma Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Siverek Kaymakamı Aziz Gölbaşı, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ve Çevre illerden çok sayıda davetli katıldı.