Gerek erken seçim gerek normal tarihinde gerçekleşecek olan Seçim öncesi Urfalı esnaflar Siyasetçilere seslendi.

Urfadasın.com olarak yaklaşan seçimleri esnafa sorduk. Mikrofonlarımıza Seçim süreci ve siyasetçilerden beklentileri nedir diye sorduk. Mikrofonlarımızı uzattığımız esnaflar hem fikirde buluşarak “Siyasetçilerin, Seçim Zamanı Değil, Her Zaman Sahada Olsun” dediler.

Esnaf: Mahmut Kırmızı Gül:” Seçim yaklaşınca milletvekilleri piyasaya çıkarlar seçim bitti mi milletvekilleri kaybolur onun için milletvekillerinin sürekli esnafı gezmesi gerekiyor sorunlarını dinlemesi gerekiyor” dedi.

Esnaf: Halil Demir: “Şuanda halimiz perişan gördüğünüz gibi herkesin işi kırık şuanda evimde hiç bir şey yok geliyorlar kapımızı çalıyorlar broşür veriyorlar oy istiyorlar madem oy istiyorsun kardeşim esnafı geziyorsunuz güzel tamam şükranlarımı iletiyorum ben size oyumu veriyorum lütfen bir garibanın sesine kulak verin sn. milletvekilleri sn. cumhurbaşkanım sn. Türkiye büyük millet meclisindeki üyeler lütfen sesimize kulak verin bize de bir ses olun gelin bir çayımızı için sohbet edin oy istemek öyle olur garibanın halini de unutmayın herkes kan ağlıyor oy istiyorlarsa önce vicdan istiyoruz” diye konuştu.

Esnaf: Ahmet Balay: “Çoğu kişi oy toplamak için geziyor hiç biri dostça yaklaşıp neyin var neyin yok ne konuda sıkıntı yaşıyorsun ne konuda sıkıntın var diye bir şey sormuyorlar çoğu gelip oyunuzu bize verin oyunuzu şu partiye a partisi z partisine verin hiç yardımcı olmuyorlar gelip halimizi hatırımızı sormuyorlar siyaset yapmayın devlet adamı olun” çağrısında bulundu.

Başkan Karadağ:Çiftçinin Sorunları Görmezden Gelindi Başkan Karadağ:Çiftçinin Sorunları Görmezden Gelindi

Esnaf: Mustafa Yeniay: “Ben bunu yanlış buluyorum bunun yerine bize hizmet yapsalar işlerine baksalar bundan bin kat daha iyidir güzel işler yapsalar hiç gelmelerine gerek yok biz oyumuzu çok güzel veririz ama bugün tabiri caizse köprüyü geçene kadar o mesajı veriyorlar bize bize hizmet lazım bize Hatice değil netice lazım her şey belli bir yere kadar seçim bitti mi bulamıyorsun kimseyi” diyerek görüşlerini belirtti.