Urfa'da bu acıya yürek dayanmaz ! Urfa'da bu acıya yürek dayanmaz !

Şanlıurfa'nın son günlerde sokak hayvanlarıyla gündemde olması Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ni harekete geçirdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı’nın birinci oturumunda da sokak hayvanları gündem oldu.

Meclis toplantısına başkanlık eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar;"Son günlerde sokak köpekleri gündeme gelince şunu müşahade ettik. Çevre Kontrol Daire Başkanlığının altında Veteriner Şube Müdürlüğü bulunuyor.

Çevre Kontrol Daire Başkanlığı bu yükün altından kalkacak gibi değil. Çünkü Çevre Kontrol Daire Başkanlığı bir taraftan ilaçlama işi bir taraftan çevre ile ilgili sorunlar bir yandan sokak hayvanları ile mücadele işinin yürütülemeyeceğini müşahade ettik.

Buradan hareketle Çevre Kontrol Daire Başkanlığı'nın alt şubesi olan Veterinerlik Şube Müdürlüğünü buradan alıp Veternerlik ve Halk Sağlı Daire Başkanlığı kurulmasını meclise öneriyor. Sokak hayvanlarıyla ilgili daha etkin hizmet vermek adına bu önemli" dedi.

Kasım Gülpınar'ın bu konuşmasının ardından meclisin gündemine sunulan Veternerlik ve Halk Sağlı Daire Başkanlığı kurulması oy birliği ile onaylandı ve karara bağlandı.

Bu arada Harran Üniversitesi ile irtibata geçen Kasım Gülpınar, 4 veteriner alarak sokak hayvaları için daha etkin hizmet vereceğini açıkladı.

Editör: Urfadasin Haber