Şanlıurfa’nın bir zamanlar Milli Görüşün kalesi olduğunu hatırlatarak uzun yıllar belediyenin ellerinde olduğunu ve en fazla milletvekilini kendilerinin çıkarttığını söyleyen Niyazi Yanmaz, Urfadsın haber sitesine konuştu.

“BİZİM ARKADAŞLARDAN BİR KISMI BİZDEN AYRILIP GÜCE KOŞTULAR”

 Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Niyazi Yanmaz, Urfadasın mikrofonlarına şu açıklamaları yaptı; ’’ Uzun yıllar Belediye Başkanlığını elimizde tuttuk. Şanlıurfa milli görüşün kalesiydi. Şu an ki iktidar partisi bizden ayrıldıktan sonra bizim arkadaşların bir kısmı da bizden ayrılıp güce koştular.

“TURGUT ÖZAL DA BİZDEN AYRILMIŞTI”

Geçmişte Anavatan Partisi’nde de aynısı olmuştu. O zaman da Turgut Özal bizden ayrılmıştı. Yine bizim Milli Görüşçü arkadaşlar Anavatan Partisine gittiler. O zaman Refah Partisi’ni biraz bekledik fakat Anavatan Partisi kapandı.

Şanlıurfa’daki Depremde Ölü Sayısı ve Yaralı Sayısı Yükseldi Şanlıurfa’daki Depremde Ölü Sayısı ve Yaralı Sayısı Yükseldi

“ERBAKAN HOCA HAKLIYMIŞ DEMEYE BAŞLADILAR”

Şuan geldiğimiz yerden ise Ak Parti’nin 20 yıl iktidardaki başarısızlığını görünce Erbakan Hoca haklıymış, siz haklıymışsınız gerçekten Saadet Partisi dürüst insanlar, idealist insanlar bunlar davasının sahibi insanlar. Kamuoyunda gördüğümüz teveccüh günden güne artıyor.

“ŞANLIURFA’DA LİYAKATTEN ÇOK AŞİRETİNDEN OLAN, AKRABASI OLAN TERCİH EDİLİYOR”

Şanlıurfa tarım toplumu insanlar. Kişinin liyakatinden çok kendi özel akrabalarını, aşiretinden olan kişileri tavsif ediyorlar. 21. yüzyıl dijital çağına geçtik emanetin ehline verilmesi lazım. Emanet ehline verilir ise ülke kalkınır, refah düzeyi yükselir ve dünyada gerçek yerimizi alırız.

“SEÇİM BARAJI YÜZDE 1 İLE 3’LERDE TUTULURSA HER PARTİ KENDİ TABELASIYLA SEÇİME GİRER”

Avrupa Birliği ülkelerinde de dünyada da seçim barajı hemen hemen yok. Bizde ise 1982 yasasına göre seçim barajı çok yüksek. 6 Nisan’da yürürlüğe girecek ona göre yüzde yedi yapılır. Yüzde yedi bile dünya standartlarının çok çok üzerinde. Eğer bu seçim barajı yüzde birlerde, üçlerde tutulursa her parti bağımsız kendi çatısı altında, kendi tabelası altında seçime girer, doğrusu da bu. Şimdiki seçim kanununa göre bu mümkün değil. Doğrusu ise her parti kendi seçim tabelası altında kendi partisini kurmalı’’ dedi.