Stor perdenin; evlerimizde yaygın olarak kullanmaya başladığımız mekanizmalı bir perde türü olduğunuz hepimiz biliyoruz.

Yellehçi Vaazı Sonrası TV Programı İptal Edildi Yellehçi Vaazı Sonrası TV Programı İptal Edildi

 Bir çoğumuzun evinde de kullanılmakta. Bugün sizlere; normal perdeler gibi çamaşır makinesinde yıkayamadığımız stor perdeleri nasıl temizleyeceğimizi anlatıyorum. Yani bugünkü konumuz stor perde nasıl temizlenir?

Pencerelerde şıklığı ile dikkat çeken stor perde ev, ofis, iş yeri, okul, hastane, restoran gibi geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Isı ve ışık kontrolü sağlayan, enerji tasarrufu gerçekleştiren perdeler aynı zamanda pratik kullanımlıdır.

jaluzi-perde-temizligi-nasil-yapilir

Hem güneşlik hem perde işlevini gerçekleştirir. % 100 polyester kumaştan üretilmiş olup polyester kumaş apre ile kaplanmıştır. Apreli polyester perdeler bu özelliği nedeniyle uzun süre kirlenmez ve toz barındırmaz. Toz barındırmamasının bir nedeni de mekanizmalı perde oluşudur. İp ve zincir yardımıyla açılıp kapanma gerçekleşmekte olup hareketli olmaları nedeniyle tozlar yapışıp kalmamakta bu nedenle stır perde temizliği de kolay olmaktadır.

indir-3

Stor perdelerde kullanılan kumaşlar sert bir yapıda oldukları için katlanmaması ve buruşturulmaması gerekmektedir. Bu kumaşlar katlandığında üzerinde iz oluşmakta ve ütü yoluyla bu izler giderilememektedir. Bu sebeple stor perde yıkama işlemi üzerinde hassas davranılması gereken bir işlemdir. Stor perdelerimiz kirlenmiş ve artık yıkanması gerekiyorsa önümüzde iki seçeneğimiz var. Bunlardan birincisi; stor perde yıkama işlemi yapan kuru temizleme firmaları. İkincisi seçeneğimiz ise; stor perdemizi evimizde kendimiz yıkamamız.