Başkan Beyazgül, su borcunu ödemeyenlere seslenerek, “Su faturasını ödeyemeyecek durumu olan varsa gelsin ben ödeyim” dedi.

Şanlıurfa’da su faturasını ödemeyenlerin sularının kesildiğinin gündemde çokçe konuşulması üzerine bu konuya da açıklık getiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, vatandaşın su borcu olduğu için hemen suyunu kesmediklerini belirtti.

Şanlıurfa'da Cumhurbaşkanı Erdoğan Heyecanı Şanlıurfa'da Cumhurbaşkanı Erdoğan Heyecanı

BİZ BELEDİYE OLARAK SU BORCUNDAN DOLAYI VATANDAŞIN SUYUNU HEMEN KESMİYORUZ

Başkan Beyazgül bu konudaki açıklamasını şöyle sürdürdü; ” Su borcu olan vatandaşlarımıza önce çağrı merkezlerimiz telefon açıyor ve su borcunuz var ödeyin diyor. Sonra tebligat yapıyoruz. Sonra 3 su faturasının üstünde faturası olanlara haber veriyoruz. Diyoruz ki suyunu keseceğiz. Sonra suyunu kesiyoruz. 

Biz bu su maliyetlerini faturasını düzenli ödeyenlere yüklememiz doğru olur mu? Su borcunu ödemeyenler gelsin ödesin diye bu kadar uğraş veriyoruz. 
Bakan bir kısım illerde suyun fiyatı 16-17-18 TL. Bu listelerin hepsi elimizde. Bir kısım illerde ise su borcu olanların suyunu daha kısa sürede kesiyorlar. Ama biz öyle yapmıyoruz. 

"SU BORCUNU ÖDEYEMECEK DURUMU OLAN VARSA GELSİN BEN ÖDEYİM"

Ben buradan da sesleniyorum; Eğer ki kişinin mali durumu iyi değilse su borcunu ödeyecek durumda değilse belgelerle ispat ediyorsa o su borcunu da gelsin ben ödeyim. Belediyemiz bu imkana sahip.
Ama dikkat edin Dünyanın krize girdiği kritik dönemde biz belediyemiz olarak çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.”(Lütfü AYDIN'ın Haberi)