Şanlıurfa İl Göç İdaresi, ihbar edilen dolandırıcıyı bulmak yerine suçu ihbar eden kişi hakkında şikayetçi oldu. 

Şanlıurfa’da bir kişinin Suriyelileri dolandırdığını İl Göç İdaresi'ne bildiren şahsın başına gelmeyen kalmadı. Şanlıurfa İl Göç İdaresi, ihbar edilen dolandırıcıyı bulmak yerine suçu ihbar eden kişi hakkında şikayetçi oldu. 

‘UYGUN FİYATA PARMAK İZİ…’

Gözden kaçırmayın

İşte ÖTV'Siz Akaryakıt Fiyatları İşte ÖTV'Siz Akaryakıt Fiyatları

İddiaya göre Şanlıurfa’da yeminli tercümanlık yapan K.D. geçtiğimiz günlerde telefonunda WhatsApp durumlarına bakarken tercümanlık işleri için daha önce tanıştığı ve telefon numarasını kaydettiği bir kişinin 3 bin lira karşılığında, "Uygun fiyata parmak izi alınır, kimlik ön kayıt yapılır" şeklinde paylaşım yaptığını gördü.
K.D. bu kişinin insanları dolandırdığını ve rüşvet vererek işlem yaptırdığını söyleyerek elindeki belgeleri Şanlıurfa İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne iletti. Bu kişinin kurum içinden biri ya da birileriyle birlikte çalışıyor olabileceğini söyleyen K.D., gerekli tüm bilgileri savcılıkla paylaşabileceğini de belirtti. Müdürlük ise K.D.’ye "konuyla ilgileneceklerini ve söz konusu kişiyle ilgili işlem başlatacaklarını" bildirdi. K.D. durumu sosyal medya hesabında da yazdı.

KARAKOLA GİTTİ İFADE VERDİ

K.D. olayı Şanlıurfa İl Göç Müdürlüğü’ne bildirdikten kısa bir süre sonra karakola çağrıldı. K.D. karakola gittiğinde Şanlıurfa İl Göç İdaresi’nin kendisi hakkında şikayetçi olduğunu öğrenince şok oldu. K.D., karakolda verdiği ifadesinde Göç İdaresini töhmet altında bırakmak istemediğini, bu kişi veya kişilerin tespit edilmesinde yardımcı olmak maksadıyla bilgileri hem müdürlükle hem de sosyal medya hesabından paylaştığını anlattı.