İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, dün gerçekleşen Kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a istifasını sunduğu iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Öncesi 4 Bakan Urfa’ya Geliyor Cumhurbaşkanı Öncesi 4 Bakan Urfa’ya Geliyor

Hafta sonu Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde Nar Festivaline katılan ve Öğretmenlerden oluşan korodan Urfa'ya Paşa Geldi türküsünü istek olarak isteyen Süleyman Soylu, türkülere eşlik etmişti. Suruç'ta Süleyman Soylu'ya bir de yarış atı hediye edilmişti.

Suruç'taki Nar Festivalinde keyfi yerinde gözüken Süleyman Soylu'nun dün gerçekleşen kabine toplantısında istifasını sunduğu iddiası bugün Milli Gazete'nin haberine yansıdı.  Erdoğan'ın bu talebe ne cevap verdiği henüz bilinmiyor.

Milli Gazete'de yer alan habere göre, "Kulislerden edinilen bilgilere göre Erdoğan'ın Soylu'nun affını kabul ettiğini belirtirken, bazı çevreler bu talebi şimdilik cebinde beklettiği ifade ediliyor" denildi.

Milli Gazete muhabiri Bünyamin Güler, geçtiğimiz günlerde TV5 ekranlarında da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yerine AK Parti Şanlıurfa eski Milletvekili Faruk Çelik’in İçişleri Bakanlığı'na getirileceğini öne sürmüştü.

Gazeteci Bünyamin Güler, "Faruk Çelik çağrılıp görüşülmüş. Faruk Çelik de bütün ekibine haber vererek İçişleri Bakanlığı’na hazırlanıyor. Yakın ekibi bugün yarın Faruk Çelik’in İçişleri Bakanlığı görevine getirileceği an meselesi diyor" ifadelerini kullanmıştı.