Viranşehir, Almanya Milli Takım Kadrosuna Seçilen Deniz Undav'ı Konuşuyor Viranşehir, Almanya Milli Takım Kadrosuna Seçilen Deniz Undav'ı Konuşuyor

Galatasaray ile Fenerbahçe’nin 7 Nisan’da oynayacağı Süper Kupa finali için Şanlıurfa’ya akın var, uçak biletleri tükendi, fiyatı yüzde 50 artan oteller de doldu.

Pazar günü Galatasaray ve Fenerbahçe arasında Şanlıurfa’da oynanacak Süper Kupa maçı, ilde turizm hareketliliğine neden oldu. Maç tarihinin belli olması ile uçak biletleri tükendi. Otobüs şirketlerinde de yoğunluklar yaşanıyor

. Bayram tatili nedeniyle otellerde yaşanan yoğunluk, Süper Kupa maçı ile daha da arttı. Bölgede 8 bin yatak kapasitesi bulunurken, otellerin doluluk oranları yüzde 90’ı buldu. Normal şartlarda gecelik oda-kahvaltı fiyatı 2 bin lira civarında olan oteller, maç günü fiyatlarını gecelik 7-8 bin liraya kadar çıkardı.

21.30’da oynanacak maç öncesi, restoran sahipleri iftar açmak isteyenler için hazırlıklarını tamamladı. Bazı tur şirketleri de maç öncesi paketler düzenledi. 6-8 Nisan tarihleri arasında hem kupa maçını izleyip hem de Urfa’nın tarihî güzelliklerini görmek mümkün.

Editör: Urfadasin Haber