31 Mart Yerel Seçimleri'ne sayılı günler kaldı. Belediye başkan adayları gibi muhtar adayları da seçim kampanyalarına tam gaz devam ediyor.

Daha önce belde belediyesi olan ve daha sonra mahalleye dönüştürülen 3 bin 600 seçmeni bulunan Suruç'un Aligör Mahallesinde 4 muhtar adayı yarışıyor.  Bunlardan biri de etkinliklerde ses ve sahne organizasyon işleri yapan 38 yaşındaki 3 çocuk babası muhtar adayı Mustafa Tekçe.

Muhtar adayı Mustafa Tekçe, seçmenden oy isterken elektrik sorununu,ticari taksicilerinin sorunlarını, ana caddelerde ve okullarında kaldırım sorununu çözmenin yanı sıra yılda 2 kez 6 aylık dönem şeklinde mahalledekilere ingilizce öğrenme kursları açma vaadinde bulunuyor.

Emin Özaslan: Urfa'yı En İyi Urfalı Yönetir Emin Özaslan: Urfa'yı En İyi Urfalı Yönetir

NEDEN İNGİLİZCE KURS VAADİNİN İŞTE CEVABI

Mustafa Tekçe "Neden ingilizce kurs açmayı düşünüyorsunuz?" sorusuna ise "Abim İngilizce bildiği için şu an önemli bir iş insanı oldu. İngiltere'de restoranlar zincirini kurdu. Ondan İngilizce global bir eğitim olduğu  için bı eğitimi verdik. Sponsor olarak da İngiltere’deki abimdir." cevabını verdi.

"DERNEK KURACAĞIM VE DERNEK ARACILIĞI İLE HİZMETLERİMİ HAYATA GEÇİRECEĞİM"

Muhtar adayı Mustafa Tekçe "Beldemizden belediye alındıktan sonra hizmette aksama oldu. 15 yıldır köye hizmet gelmiyor. Seçilirsem köye dernek kuracağım. Derneğe İlk bağışı da 500 bin TL olarak ben yapacağım. Toplayacağımız yardımlarla köyümüze hizmet yapacağız. Her yıl fidan dikimi yaparak köyümüzde yeşil alan varlığını artıracağım."diyor.

Editör: Urfadasin Haber