Şanlıurfa Suruç'ta, 3 yıl Kaymakamlık yapan ve Suruç halkının halen dilinden düşüremediği Abdullah Çiftçi, Diyarbakır'da aynı anda 2 önemli göreve getirildi

Abdullah Çiftçi, Diyarbakır Valisi ve İçişleri Bakanlığının tensipleriyle, 4 yıldır yürüttüğü Sur Kaymakamlığından, Diyarbakır Vali Yardımcılığı ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekilliği görevine getirildi.

Türkiye’nin üç taraftan kuşatma altındaki Kobani’ye ‘nefes borusu’ olduğunu dönemde başarılı bir Suruç Kaymakamlığı yapan daha sonra Yalova’nın Çınarcık ardından da Diyarbakır Sur Kaymakamlığı ve Sur Belediye Başkan vekilliğine atanan Abdullah Çiftçi, performansıyla hep dikkatleri üzerine çekti.

Fırat'ı Siyanüre Boğan Madenin Faaliyeti Durduruldu Fırat'ı Siyanüre Boğan Madenin Faaliyeti Durduruldu

Abdullah Çiftçi, geçtiğimiz gün Diyarbakır Vali Yardımcısı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili görevine getirilmesiyle ilgili açıklamasını sosyal medya hesabından yaptı.

Abdullah Çifti açıklamasında; “4 yılı aşkındır büyük bir aşkla görev yaptığım Sur Kaymakamlığı ve Belediye Başkan vekilliği görevinden bugün itibariyle çalışma arkadaşlarımla vedalaşarak ayrıldım.

Himayelerinde görev yapmaktan şeref duyduğum Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sayın içişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve sayın valimiz Ali İhsan Su’nun güven ve destekleri, hemşehrilerimizin duası ile   Diyarbakır’ın hak ettiği hizmetleri alması için seferber olacağız. Allah bizleri mahcup etmesin…” ifadelerini kullandı.