Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, Suruç İlçesi Kanalizasyon İhalesi İle İlgili açıklamalarda bulundu.

"İLK 3 FİRMANIN DÖKÜMANLARI YETERSİZDİ"

Finansmanı hibe ile sağlanan Suruç ilçesi kanalizasyon ihalesi Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapıldığı hatırlatılan açıklamada ihalenin ilk 3 firmaya verilmemesinin nedenin dokümanlarının yetersiz olmasına bağlandı.

İhalenin 4’üncü firmaya verilmesi yönünde İller Bankası tarafından onay aldıklarını açıklayan ŞUSKİ, İller Bankasının görüşünü de yazılı olarak kendilerine bildirildiği aktardı.

Haliliye’de Tarihi Geçmiş 896 Gıda Ürünü İmha Edildi Haliliye’de Tarihi Geçmiş 896 Gıda Ürünü İmha Edildi

"İLLER BANKASI BELEDİYEMİZE ONAY VERDİ BUNU DA YAZILI OLARAK BİLDİRDİ"

ŞUSKİ Genel Müdürlüğü sosyal medya hesabından yapılan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Suruç ilçesi kanalizasyon ihalesinin tüm teklif dokümanları İller Bankası ve uluslararası finans kuruluşu olan AFD’ye gönderilmiştir.  Onay makamı ve finans kuruluşu olan AFD, dokümanları incelemiş ilk üç firmanın dokümanlarının yetersiz olduğunu tespit etmiştir. Akabinde ihalenin 4. teklifçiye verilmesi yönünde; İller Bankası tarafından Belediyemize onay verilmiş olup bu görüşünü de yazılı olarak bildirmiştir.

Altyapı işlerinin acil çözümü ve Suruç kanalizasyon işlemlerinin iptalinin önüne geçmek için yasal çerçevede ve uluslararası genel prensipler doğrultusunda gösterilen gayretler ile kamu yararı gözetilerek Suruç ilçesinin kanalizasyonsuz, altyapısız kalmasının önüne geçilmiştir.”